Zprávy → Zahraničí18. října  2016 v 08:45  

Ekvádorci odstřihli Assange od internetu. Podle WikiLeaks kvůli Clintonové

Julian Assange na archivním snímku ze srpna 2014 - Foto:  Reuters

Julian Assange na archivním snímku ze srpna 2014Foto:  Reuters

Internetový aktivista Julian Assange údajně nemá od neděle připojení k internetu. WikiLeaks i přesto pokračují ve zveřejňování e-mailů, které se týkají kandidátky na americkou prezidentku Hillary Clintonové.

Aktivista Julian Assange přišel o připojení k internetu. Organizace WikiLeaks, kterou Assange založil, z odpojení obvinila Ekvádor, informovala agentura Reuters. Na ambasádě jihoamerické země v Londýně Assange pobývá už přes čtyři roky. 

„Můžeme potvrdit, že Ekvádor odpojil Assangeovo připojení k internetu v neděli krátce po publikování projevů Hillary Clintonové pro společnost Goldman Sachs,“ uvedla organizace WikiLeaks v oficiálním prohlášení. Na svém twittrovém profilu také informovala, že „aktivovala náhradní plány.“ Podle Reuters je hlavním správcem profilu na síti právě Assange. 

Čtěte také: Před americkými volbami WikiLeaks zveřejní důležité informace o kampaních, oznámil Assange

Ekvádorská vláda odpojení od internetu odmítla komentovat, potvrdila ale, že Assangeovi bude i nadále poskytovat azyl. Ekvádorský prezident Rafael Correa ale nedáno prohlásil, že v amerických prezidentských volbách podporuje Hillary Clintonovou, kterou zná osobně. 

Právě portál WikiLeaks se v posledních měsících stal největším zdrojem uniklých e-mailů, které se vážou ke kandidatuře Clintonové. I navzdory Assangeovu odpojení od internetu zveřejnil portál v pondělí další e-maily Johna Podesty, šéfa kampaně Hillary Clintonové. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace