Zprávy → Zahraničí18. října  2016 v 08:32  

Omdlévající Portugalci zpožďují vlaky. Jezte, nabádají je železničáři

Snídaně (ilustrační foto) - Foto: Free Digital Photos

Snídaně (ilustrační foto)Foto: Free Digital Photos

V Portugalsku nabádají cestující, aby jedli a neomdlévali. Železniční dopravce tak reaguje na desítky případů, kdy lidé především ráno omdlí a způsobí zpoždění vlaku. "Vydat se na cestu bez snídaně může narušit dopravu ostatních!" stojí na plakátu společnosti Fertagus.

Společnost, která zajišťuje železniční spojení mezi Lisabonem a Setubalem, který leží asi padesát kilometrů na jih od metropole, nehodlá zůstat jen u slov a bude v rámci kampaně rozdávat v ranní dopravní špičce cestujícím jablka a jogurty. 

„V prvním pololetí se udělalo zle 46 cestujícím, což vedlo ke zpoždění u jedenapadesáti vlakových souprav v celkové délce více než dvou set minut,“ řekla představitelka společnosti médiím. Většinu případů podle ní způsobuje nedostatek cukru u lidí, kteří několik hodin nejedli. 

Čtěte také: Do Česka se vrátí nafta za 1,2 miliardy. První vlak z Německa dorazí v pátek

"Většinou není možné ihned vynést postiženého cestujícího z vlaku. To vyvolává zpoždění, které se zastaví v reakci na spuštění poplašného zvonění," vysvětlila Raquel Santosová. Doporučila lidem, kterým se začne dělat špatně, aby požádali o pomoc na nádraží a raději nezůstávali ve vagonu. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace