Zprávy → Zahraničí17. října  2016 v 12:34  

Řek usmrtil Kurdku s dítětem. Uprchlíci v táboře u Soluni zaútočili na policii kamením

Nepokoje v uprchlickém táboře v Soluni skončily podpálením auta - Foto: Giannis Papanikos,  ČTK/AP

Nepokoje v uprchlickém táboře v Soluni skončily podpálením autaFoto: Giannis Papanikos, ČTK/AP

V uprchlickém táboře u Soluně zasahovala v neděli večer řecká policie. Uprchlíci zaútočili na policisty kamením po autonehodě, při níž řecký řidič usmrtil syrskou Kurdku a její desetileté dítě. Policie zasáhla proti uprchlíkům slzným plynem.

Podle řecké policie protest začal v neděli večer, když pětatřicetiletou uprchlici a jejího desetiletého syna zachytil automobilem šestasedmdesátiletý řecký řidič. 

Uprchlíci auto podpálili a řidič byl předveden k výslechu. Pole policejních zdrojů citovaných agenturou Reuters je obětí autonehody syrská Kurdka. 

Na místo dorazilo několik desítek uprchlíků, kteří začali házet na policisty kamení a zapálili i policejní auta. Policisté byli nuceni zasáhnout slzným plynem a podle policie bylo lehce zraněno pětileté dítě. 

Uprchlíci reagovali na postup policie při řešení silniční nehody. Žádali strážce pořádku, aby odvezli sraženou ženu a dítě do nemocnice ve svém hlídkovém automobilu, ale policisté to odmítli. V táboře žije asi 1300 uprchlíků a do rána v něm byl postupně obnoven klid. 

V Řecku je nyní přes 60 tisíc uprchlíků, z nichž většina jsou Syřané, kteří utekli před válkou. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace