Zprávy → Zahraničí31. října  2016 v 06:45  

Ruská flotila míří do Sýrie. K letadlové lodi se údajně připojily i atomové ponorky

Letadlová loď Admirál Kuzněcov míří k syrským břehům. - Foto: Wikimedia Commons

Letadlová loď Admirál Kuzněcov míří k syrským břehům.Foto: Wikimedia Commons

Ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov doprovázená dalšími válečnými loděmi pokračuje v plavbě po Středozemním moři a míří k břehům Sýrie, kde má Rusko svou námořní základnu v Tartu. Další vojenská plavidla se k Sýrii blíží od Černého moře.

Podle mezinárodního Automatického systému identifikace lodí se teď ruská flotila nachází na úrovni Sicílie. Britská média s odvoláním na zdroje z ministerstva obrany oznámila, že k flotile vedené letadlovou lodí Admirál Kuzněcov se připojily tři ruské ponorky, z toho dvě atomové, vybavené střelami s plochou dráhou letu Kalibr. Ruské ministerstvo obrany to ale zatím nepotvrdilo. 

V sobotu z Černého moře přes Bospor a Dardanely proplula hlídková loď Smětlivyj a velký výsadkový koráb Georgij Pobědonosec, uvedla agentura Interfax. I jejich cílem je ruská základna v syrském Tartu.  

Vysmívat se zrezivělé ruské námořní flotile není na místě 

Plavbu sleduje i letectvo Spojených států. Americké hlídkové letadlo P8-A Poseidon se přiblížilo k ruské flotile, která se momentálně pohybuje ve vodách kolem Sicílie. Americký letoun v pondělí startoval z tamní základny Siganella, napsala agentura Interfax s odvoláním na internetové stránky, které se zabývají monitorováním vojenského leteckého provozu. 

Autor:  Martin Dorazín  (mdo)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace