Zprávy → Zahraničí1. října  2016 v 22:39  

Slzným plynem a vodními děly rozehnala francouzská policie protest migrantů u Calais

Uprchlický tábor v Calais (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Uprchlický tábor v Calais (ilustrační foto)Foto:  Reuters

Navzdory zákazu protestovali v sobotu uprchlíci z provizorního tábora u Calais a jejich příznivci proti plánovanému uzavření tohoto tábora. Policie protest asi 250 lidí rozehnala.

Protestu se účastnilo asi 200 migrantů a 50 jejich stoupenců. Protestovali také proti životním podmínkám v táboře. Podle agentury AFP při střetech s policií utrpěli lehká zranění tři policisté a fotograf agentury. 

Dalších 200 lidí, kteří cestovali z Paříže, aby se také zúčastnili demonstrace u Calais, policie zastavila asi 50 kilometrů daleko od tohoto přístavního města. Podle nich šlo o „aktivisty krajní levice“. 

Čtěte také: Úřady zruší uprchlický tábor v Calais, uzavření Džungle potvrdil prezident Hollande

Prezident François Hollande na konci září oznámil, že do konce roku Francie tábor u Calais zruší. Migranty chce přesídlit do jiných středisek nebo je deportovat. 

Polovinu Calaiského tábora zrušili úřady už v březnu. Od té doby se ale počet uprchlíků v táboře zdvojnásobil. Nyní u Calais žije sedm až deset tisíc imigrantů z Blízkého východu a Afriky, kteří se odtud snažili dostat do Británie. 

Přítomnost migrantů u Calais a v blízkosti vjezdu do tunelu pod Lamanšským průlivem vedla v minulosti k řadě protestů místních obyvatel i řidičů kamionů. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace