Strachová obsadila druhé místo ve slalomu. Lepší byla ve Squaw Valley jen Shiffrinová

Česká lyžařka Šárka Strachová obsadila druhé místo v předposledním slalomu Světového poháru ve Squaw Valley. První byla Američanka Mikaela Shiffrinová, která získala už čtvrtý křišťálový globus pro nejlepší slalomářku. Na třetím místě skončila Bernadette Schildová z Rakouska.

Šárka Strachová obsadila druhé místo ve slalomu

Šárka Strachová obsadila druhé místo ve slalomu | Zdroj: Reuters

Šárka Strachová zaostala za Američankou o 1,03 sekundy a dosáhla nejlepšího výsledku v sezoně. Naposledy slavila třetí místo v lednu v Záhřebu. O pět setin pomaleji než česká reprezentantka jela Rakušanka Bernadette Schildová.

Američanka Shiffrinová nejen, že získala malý křišťálový globus, ale také upevnila celkové vedení ve Světovém poháru. A na programu jsou ještě poslední závody v Aspenu.

Martina Dubovská na devatenáctém místě taktéž bodovala a těsně zaostala za životním maximem, kterého dosáhla v prosinci v Semmeringu.

Tyranosaurus mezi slalomářkami, píšou o Strachové. Závody už prožívám jinak, uznává

V prvním kole zajela Strachová čtvrtý čas a ztrácela 72 setin na vedoucí Wendy Holdenerovou. Švýcarka ale druhou jízdu nezvládla stejně jako Slovenka Petra Vlhová, které patřilo v polovině závodu třetí místo. Obě vypadly a pomohly české držitelce kompletní sady medailí z mistrovství světa k sedmnáctému pódiu ve Světovém poháru.

V pořadí slalomu se Záhrobská posunula na páté místo, o které se dělí s Norkou Ninou Lösethovou. Na čtvrtou Švédku Fridu Hansdotterovou ztrácí jen deset bodů a může ještě dostihnout i třetí Holdenerovou.

V úvodu druhého kola chybovala i Shiffrinová, ale horkou chvilku ustála a nakonec navázala na páteční triumf v obřím slalomu. Dnes si připsala jedenácté vítězství v sezoně a jednatřicáté v kariéře.

Vede o 378 bodů

Olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa měla další malý glóbus jistý už v průběhu prvního kola, které nedokončila její poslední konkurentka Slovenka Veronika Velez-Zuzulová. Loňský ročník Shiffrinové pokazilo zranění kolena, ale nyní prožívá životní sezonu a míří také za prvním velkým glóbem v kariéře.

„Mám velkou radost, že pojedu do Aspenu s takovým náskokem v celkovém pořadí,“ řekla Shiffrinová, která vede před Slovinkou Ilkou Štuhecovou o 378 bodů. „Glóbus za slalom byl mým velkým cílem a teď ho mám. K celkovému vítězství ještě gratulace nepřijímám. Zatím nevím, jestli pojedu i super-G. Možná je lepší soustředit se na obřák a slalom,“ uvedla.

Dubovská prošla do druhého kola jako poslední z 30. místa. Na 31. příčku odsunula Srbku Nevenu Ignjatovičovou o jedinou setinu sekundy. Nakonec si v Kalifornii připsala druhou největší porci bodů v kariéře.

Závod SP ve sjezdovém lyžování ve Squaw Valley (USA):
Ženy - slalom:
1. Shiffrinová (USA) 1:39,48 (47,46+52,02), 2. Strachová (ČR) -1,03 (48,16+52,35), 3. B. Schildová (Rak.) -1,08 (48,63+51,93), 4. Wikströmová (Švéd.) -2,51 (49,33+52,66), 5. Costazzaová (It.) -2,69 (48,99+53,18), 6. Geigerová -2,93 (49,98+52,43), 7. Wallnerová (obě Něm.) -3,07 (50,71+51,84), 8. Truppeová (Rak.) -3,32 (50,27+52,53), 9. Curtoniová (It.) -3,48 (50,27+52,69), 10. Swennová-Larssonová (Švéd.) -3,51 (49,69+53,30), ...19. Dubovská (ČR) -5,51 (52,14+52,85).
Průběžné pořadí slalomu (po 9 z 10 závodů): 1. Shiffrinová 760, 2. Velez-Zuzulová (SR) 515, 3. Holdenerová (Švýc.) 415, 4. Hansdotterová (Švéd.) 372, 5. Strachová a Lösethová (Nor.) obě 362, ...38. Dubovská 25.
Průběžné pořadí SP (po 33 ze 37 závodů): 1. Shiffrinová 1523, 2. Štuhecová (Slovin.) 1145, 3. Goggiaová (It.) 1057, 4. Gutová (Švýc.) 1023, 5. Worleyová (Fr.) 796, 6. Brignoneová (It.) 735, ...19. Strachová 362, 77. Ledecká (ČR) 61, 97. Dubovská 25, 107. Pauláthová 14, 122. Klicnarová (obě ČR) 5.

ČTK, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít