Zprávy → Zimní sporty26. ledna  2010 v 15:29  

Nejlepší krasobruslaři světa budou v ČR

Jevgenij Pljuščenko - Foto:  ČTK

Jevgenij PljuščenkoFoto:  ČTK

Postupně v Praze, Karlových Varech a Ostravě se českým divákům v dubnu představí se svou show Ice Olympic Tour fenomenální ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko. A přivést by chtěl i ostatní hvězdy tohoto sportu.

"Chtěl bych říci, že jsme zde udělali - a to byl rekord - během jednoho roku tři vystoupení v Praze. To nikdo před námi neudělal. Nyní chceme překonat tento rekord a během roku uspořádat pět a možná i deset takových show. České publikum miluje krasobruslení a má dobré závodníky, kteří vystoupí v naší show," vysekl Jevgenij Pljuščenko poklonu českým divákům. 

Čerstvý mistr Evropy zamířil z estonského Tallinu, kde se šampionát konal, přímo do Prahy, aby zde odtajnil, na co se v polovině dubna mohou příznivci krasobruslení těšit. 

 

Nejlepší krasobruslaři světa budou v ČR

Vložit na svůj web

"Myslím si, že speciální je už to, kdo na této tour bude bruslit. Kdo stál na stupních vítězů na olympijských hrách, není špatný krasobruslař a právě ti budou na mé show. Mluvil jsem také se Stefanem Lambielem, že pokud všechno dobře půjde a budeme oba zdraví, mohli bychom zde vystoupit i společně," plánuje Pljuščenko. 

Samozřejmě, že českým divákům se ruský fenomén nepředstaví pouze ve společném vystoupení se švýcarským kolegou.  

"Speciálně pro tour připravuji dvě vystoupení. Jedno bude vážné a dramatické, to druhé zábavné," usmívá se olympijský vítěz z Turína. 

Největší favorit olympijského závodu ve Vancouveru se ještě rozhodne, zda se v březnu představí na mistrovství světa. Po té ale už svolá hvězdný ansámbl a vydá se s ním na tour, která objede prakticky celou Evropu. Pouze v České republice však bude mít hned tři zastavení. 

"Mé velké poděkování českým divákům, protože před pár lety jsem k nim měl přijet, ale nemohl jsem vystoupit a zklamal jsem je. Když jsme pak tady uspořádali poprvé show, bylo to padesát na padesát. Buď přijdou nebo ne.  Riskli jsem to a přišel plný sál. Pak jsem přijeli znovu a znovu a pokaždé bylo plno. Tahle jejich přízeň je velmi příjemná." 

Český program začne 15. dubna v Praze, o den později bude pokračovat v Karlových Varech a 19. dubna bude zakončen v Ostravě. 

Autor:  Petr Kadeřábek  (pka)
Pořad: Sportžurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota–neděle 18:10  |  Délka pořadu: 105 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace