Zprávy → Zimní sporty5. dubna  2010 v 15:15  

Pljuščenko přijíždí do Česka. V jeho show se představí i Březina

Jevgenij Pljuščenko se do Česka těší - Foto: Petra Čechová

Jevgenij Pljuščenko se do Česka těšíFoto: Petra Čechová

Pouze deset dní zbývá do dalšího vystoupení krasobruslařské superstar Jevgenije Pljuščenka v České republice. Fenomenální Rus se představí českým divákům se svoji show Ice Olympic Tour postupně v Praze, Karlových Varech a Ostravě.

„Chtěl bych říci, že jsme udělali, a to byl rekord, během jednoho roku tři vystoupení v Praze. To nikdo před námi neudělal. Nyní chceme překonat tento rekord a během roku aspořádat pět a možná i deset takových show. České publikum miluje krasobruslení a má dobré závodníky, kteří vystoupí v naší show,“ vysekl Jevgenij Pljuščenko poklonu českým divákům. 

Stříbrný medailista z olympijských her ve Vancouveru nepozval podle očekávání svého přemožitele Evana Lysaceka, ale hvězd rozhodně málo nebude. Pljuščenko sám pak připravuje i nějaké speciality pro Ice Olympic Tour. 

 

Pljuščenko přijíždí se svojí show do Česka

Vložit na svůj web

„Myslím si, že speciální je už to, kdo na této tour bude bruslit. Kdo stál na stupních vítězů na olympijských hrách není špatný krasobruslař a právě ti budou na mé show. Mluvil jsem také se Stefanem Lambielem, že pokud všechno dobře půjde a budeme oba zdraví, mohli bychom zde vystoupit i společně,“ popisoval krasobruslař. 

Samozřejmě, že českým divákům se ruský fenomén nepředstaví pouze v případném společném vystoupení se švýcarským kolegou. 

„Speciálně pro tour připravuji dvě vystoupení. Jedno bude vážné a dramatické, to druhé zábavné,“ dodal Pljuščenko. 

Hvězdný ansámbl,do kterého se vtěsnal i čtvrtý muž ze světového šampionátu v Turíně Michal Březina, má už za sebou dvě vystoupení v Rusku. Pak se show přesune na Slovensko a po Bratislavě a Košicích zavítá ke třem vystoupením do České republiky. 

„Mé velké poděkování patří českým divákům, protože před pár lety jsem k nim měl přijet, ale nemohl jsem vystoupit a zklamal jsem je. Když jsme pak tady uspořádali poprvé show, bylo to padesát na padesát. Buď přijdou, nebo ne. Riskli jsme to a přišel plný sál. Pak jsme přijeli znovu a znovu a pokaždé bylo plno. Jejich přízeň je velmi příjemná,“ uzavřel Pljuščenko. 

Český program začne 15. dubna v Praze, o den později bude pokračovat v Karlových Varech a 19. dubna bude zakončen v Ostravě. 

Autor:  Petr Kadeřábek  (pka)
Pořad: Sportžurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota–neděle 18:10  |  Délka pořadu: 105 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace