Bezchybný Moravec při sprintu v Anterselvě uzavřel elitní desítku

Díky bezchybné střelbě atakoval biatlonista Ondřej Moravec nejvyšší příčky ve sprintu v rámci Světového poháru v Anterselvě. Ve sprintu na 10 kilometrů skončil desátý se ztrátou 45 sekund na vítězného Němce Schemppa.

Ondřej Moravec v cíli sprintu

Ondřej Moravec v cíli sprintu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Český olympijský medailista se startovním číslem 15 byl v italském středisku suverénní na obou střeleckých položkách. Na mezičasech se rval o každou sekundu s norskou legendou Björndalenem, v cíli na něj nakonec ztratil dvě sekundy.

Na trati ale český reprezentant nabral ztrátu. Moravcův běžecký čas byl až 25. nejrychlejší a v cíli se před něj začali dostávat závodníci s vyššími startovními čísly, jeho pokles ve výsledkové listině se zastavil na desátém místě. V elitní desítce skončil v této sezoně už poosmé.

Z vítězství v prvního závodu v Anterselvě se raduje Němec Simon Schempp, který potvrdil svou aktuální formu. Připsal si už druhé vítězství během posledních pěti dnů a čtvrté prvenství ve Světovém poháru, z toho třetí v Anterselsvě.

Šestadvacetiletý Němec o 14 sekund porazil Rusa Garaničeva, o dalších šest sekund zaostal Slovinec Fak, který se o lepší umístění připravil chybnou poslední ranou při položce vestoje.

Díky jedné chybě na střelnici si body do SP připíše i Michal Krčmář, který si dojel pro 23. místo. Těsně za bodovanou čtyřicítkou dojel Jaroslav Soukup a 50 skončil Michal Šlesingr. Všichni se zúčastní sobotního stíhacího závodu.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):
Muži - sprint (10 km):
1. Schempp (Něm.) 23:18,8 (0 trestných kol), 2. Garaničev (Rus.) -14,0 (0), 3. Fak (Slovin.) -20,1 (1), 4. Weger (Švýc.) -20,9 (1), 5. Green (Kan.) -24,4 (0), 6. L'Abee-Lund (Nor.) -33,2 (0), 7. Šipulin (Rus.) -34,2 (1), 8. Eder (Rak.) -35,9 (1), 9. Björndalen (Nor.) -43,2 (1), 10. Moravec -45,6 (0), ...23. Krčmář -1:18,2 (1), 41. Soukup -1:50,1 (2), 50. Šlesingr -2:02,6 (2), 64. Krupčík (všichni ČR) -2:20,0 (3).
Průběžné pořadí SP (po 13 z 25 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 532 b., 2. Šipulin 507, 3. Schempp 489, 4. Svendsen (Nor.) 428, 5. Fak 427, 6. J. Bö (Nor.) 401, 7. Moravec 398, ...11. Šlesingr 289, 48. Soukup 54, 50. Krčmář 50, 59. Krupčík 28.