Biatlonistka Gabriela Soukalová triumfovala ve sprintu SP v Pokljuce

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová vyhrála sprint Světového poháru ve slovinské Pokljuce, když k výbornému běhu přidala i stoprocentní střelbu. Skvěle měla rozjetý závod i Veronika Vítková, ale při druhé střelecké položce dvakrát chybovala a ztratila šanci na stupně vítězů.

Nedílnou součástí české štafety je Gabriela Soukalová

Nedílnou součástí české štafety je Gabriela Soukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Veronika Vítková rozběhla závod výborně, po první střelbě byla první. O stupně vítězů ale přišla předposlední a poslední ranou v závodě, kterými netrefila terč a musela na trestné okruhy.

V cíli byla nakonec ve stejném čase jako vedoucí žena Světového poháru, Finka Mäkäräinenová, která ale na rozdíl od ní běžela ještě o dvě trestná kola víc.

Gabriela Soukalová naopak poprvé v sezoně předvedla svou formu z minulé zimy. Na střelnici v Pokljuce, kde závodnice trápil mírný boční vítr, zvládla jako jedna z mála zastřílet čistě.

Do cíle doběhla první s náskokem více než osmnácti sekund na druhou Italku Wiererovou, bronzovou medaili brala Ukrajinka Semeronková. Veronika Vítková nakonec skončila na 15. místě.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Soukalová (ČR) 20:17,3 (0 trest. okruhů), 2. Wiererová (It.) -18,4 (1), 3. Valj Semerenková (Ukr.) -24,7 (0), 4. Crawfordová (Kan.) -36,8 (1), 5. Podčufarovová (Rus.) -38,8 (0), 6. Domračevová (Běl.) -38,9 (2), 7. Nowakowská-Ziemniaková (Pol.) -42,0 (1), 8. Gontierová (It.) -42,5 (1), 9. Dahlmeierová (Něm.) -42,8 (1), 10. Oberhoferová (It.) -43,9 (1), ...15. Vítková -54,6 (2), 33. Puskarčíková -1:25,9 (1), 49. Landová -1:56,7 (2), 52. Tomešová (všechny ČR) -2:06,0 (1).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 25 závodů): 1. Mäkäräinenová (Fin.) 308, 2. Domračevová 243, 3. Valj Semerenková 240, 4. Podčufarovová 210, 5. Eckhoffová (Nor.) 200, 6. Oberhoferová 200, ...10. Vítková 183, 15. Soukalová 125, 27. Landová 62, 30. Puskarčíková 56.