Biatlonistka Vítková dosáhla na 2. místo ve sprintu SP v Östersundu

Biatlonistka Veronika Vítková skončila stejně jako její reprezentační kolega Ondřej Moravec na vynikajícím druhém místě ve sprintu Světového poháru ve švédském Östersundu. Rychlejší byla pouze Norka Eckhoffová.

Veronika Vítková skončila ve stíhačce osmá

Veronika Vítková skončila ve stíhačce osmá | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

Vítkové se dařilo zejména na střelnici, kde neudělala ani jednu chybu. I proto porazila o tři vteřiny Finku Kaisu Mäkäräinenovou. Ta minula dvakrát a musela tak na dvě trestná kola.

Dobře měla závod rozjetý i Gabriela Soukalová, ale bohužel ji opět zradila střelba. První položka byla ještě bez chyby, ale při střelbě ve stoje třikrát minula a propadla se na celkové 28. místo.

Mezi nejrychlejších třicet závodnic se vešly další dvě české biatlonistky. Eva Puskarčíková si 17. místem zajela nejlepší umístění ve Světovém poháru, o pět míst hůře doběhla Jitka Landová. Zítřejší stíhací závod pojede i Lucie Charvátová.

Závody SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Eckhoffová (Nor.) 21:35,5 (1), 2. Vítková (ČR) -4,6 (0), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -7,6 (2), 4. Wiererová (It.) -9,4 (0), 5. Domračevová (Běl.) -9,5 (1), 6. Valj Semerenková (Ukr.) -25,8 (0), 7. Gregorinová (Slovin.) -43,4 (0), 8. Oberhoferová (It.) -46,5 (2), 9. Hildebrandová (Něm.) -46,8 (1), 10. Latuilliereová (Fr.) -48,5 (2), ...17. Puskarčíková 1:15,8 (1), 23. Landová -1:22,6 (1), 29. Soukalová -1:29,9 (3), 50. Charvátová (všechny ČR) -2:06,9 (3).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 25 závodů): 1. Mäkäräinenová 102, 2. Domračevová 100, 3. Eckhoffová 96, 4. Vítková 94, 5. Valj Semerenková 86, 6. Hildebrandová 70, ...19. Landová 39, 26. Puskarčíková 24, 41. Soukalová 12.