Zprávy → Zimní sporty27. listopadu  2016 v 10:50  

Biatlonisty nově vede Michael Málek. V Letohradu bydlí blíž oporám

Michael Málek - Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Michael MálekFoto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Už za pár hodin začne ve švédském Östersundu nový ročník biatlonového Světového poháru. Pro český tým bude nový i v řadě dalších věcí než jen ve svém letopočtu. Gabriela Koukalová bude poprvé obhajovat celkové vítězství, české lyže bude poprvé připravovat Čechokanaďan Tomáš Žídek a trenérem mužské reprezentace se místo Marka Lejska stal Michael Málek.

„Michal má tmavé vlasy, on je obecně takový tmavší typ. Mára Lejsků je spíš takový zrzek,“ dělá si legraci z přeobsazení trenérského postu známý šprýmař Michal Šlesingr. 

Ani další opora Ondřej Moravec změnu příliš neprožívá. „Na téhle úrovni je trenér spíš pozorovatel. Jen sleduje, co člověk dělá špatně, než že by mě chválil, co bylo dobře.“ 

 

Další změnu v realizačním týmu českých biatlonistů přiblížil reportér ČRo Jan Suchan

Vložit na svůj web

Michaela Málka vybral šéftrenér Ondřej Rybář právě i kvůli Moravcovi se Šlesingrem, kteří jsou stejně jako Málek z Letohradu, a tak tam mohli pod jeho dohledem zvládnout část přípravy, kterou by jinak museli absolvovat buď bez reprezentačního kouče, nebo ve 150 kilometrů vzdáleném Jablonci. 

„V individuálních trénincích měli trenéra blíž a mohli si dovolit být víc času s rodinou. Zároveň na úkor rodiny nezanedbávali trénink a mohli skloubit obě věci co nejlíp,“ vysvětluje Ondřej Rybář. 

Krajanská výpomoc ale zafungovala i opačným směrem. Šlesingr s Moravcem Málkovi pro změnu usnadnili zabydlení se v národním týmu. 

Čtěte také: Müller dělal málo, Žídek je dříč, nebojí se Ondřej Moravec změny servismana. Biatlonová sezona startuje štafetou

„Pro mě je obrovská výhoda, že se s klukama znám dlouhá léta. V Letohradu se s nimi denně potkávám. O to to bylo jednodušší, nešel jsem do jiného prostředí,“ vysvětluje Málek. 

Dnes si letohradská trojička poprvé vyzkouší spolupráci ve Světovém poháru. Málek spolu se šéftrenérem Rybářem nasadili Šlesingra a Moravce do úvodního závodu seriálu - smíšené štafety, která začne ve Švédsku v půl čtvrté a české kvarteto v ní doplní Veronika Vítková a Gabriela Koukalová. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace