Dahlmeierová ovládla stíhačku a je celkovou vítězkou Světového poháru. Koukalová dojela desátá

Stíhací závod v Kontiolahti ovládla Němka Laura Dahlmeierová, která si tak zajistila celkové vedení ve Světovém poháru. Druhá byla Francouzka Marie Dorinová Habertová a třetí místo uhájila Italka Lisa Vittozziová. Česká biatlonistka Gabriela Koukalová se posunula na desáté místo.

Laura Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová | Zdroj: Reuters

Gabriela Koukalová se po první čistě střelbě vleže posunula ze třináctého na deváté místo. Díky chybám soupeřek a své čisté střelbě na druhé položce se posouvala opět výše a běžecky se vytáhla ještě na čtvrtou pozici. Třetí čistá střelecká položka ji posunula na třetí místo. Ovšem na poslední stojce zaznamenala dvě chyby, které ji připravily o medaili. Celkově dojela desátá se ztrátou 44,8 sekundy za vítězkou.

Němka Laura Dahlmeierová získala desáté zlato v této sezoně. Startovala ze druhé pozice s osmnáctivteřinovým odstupem za Norkou Tiril Eckhoffovou. Ta ale udělala celkem šest chyb na střelnici a nakonec skončila patnáctá. Dahlmeierová s předstihem vybojovala křišťálový glóbus za celkové vítězství Světového poháru, a to poprvé v kariéře. Za triumf Dahlmeierová získala prémii 28 000 eur, tedy 756 550 korun.

„Laura je letos úplně odskočená od všech závodnic o hrozně moc. Atakovat jí, to jsem byla nohama na zemi a věděla jsem, že ta šanci určitě nebude. Klobouk dolů, smekám před ní a přeju jí to, ať si to užije,“ komentovala výkon německé závodnice Koukalová.

Italka Vittozziová si dojela pro životní výsledek, když uhájila třetí příčku před Běloruskou Darjou Domračevovou, která startovala ze třetího místa.

Další česká biatlonistka Veronika Vítková skončila na 24. místě se třemi chybami na střelnici. Střelecky se zpočátku dařilo Lucii Charvátové, která vleže střílela čistě, ale na obou stojkách zaznamenala po dvou chybách. Celkově se umístila na 34. příčce.

Závody SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):
Ženy - stíhací závod (10 km):
1. Dahlmeierová (Něm.) 29:54,4 (1), 2. Dorinová Habertová (Fr.) -16,5 (2), 3. Vittozziová (It.) -19,9 (1), 4. Domračevová (Běl.) -21,9 (3), 5. Fialková (SR) -23,9 (0), 6. Hauserová (Rak.) 27,8 (0), 7. Varvynecová (Ukr.) -32,6 (0), 8. Aymonierová -38,1 (2), 9. Chevalierová (obě Fr.) -39,0 (0), 10. Koukalová -44,8 (2), ...24. Vítková -1:54,6 (3), 34. Charvátová (všechny ČR) -2:23,4 (4).
Průběžné pořadí SP (po 23 z 26 závodů): 1. Dahlmeierová 1137, 2. Koukalová 970, 3. Mäkäräinenová (Fin.) 883, 4. Dorinová Habertová 797, 5. Wiererová (It.) 651, 6. Chevalierová 645, ...11. Puskarčíková (ČR) 492, 26. Vítková 275, 54. Charvátová 84, 89. Davidová (ČR) 13.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít