Do Ruhpoldingu přišla zima, biatlonisté mají závodit v nepříjemné plískanici

13. ledna  2016 v 11:20  
Při nepříjemném počasí v tréninku pomůžou igelitové pláštěnky, tak jako v případě Adama Václavíka - Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Při nepříjemném počasí v tréninku pomůžou igelitové pláštěnky, tak jako v případě Adama VáclavíkaFoto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Biatlonové jaro je u konce. Dost bylo závodění na úzkých pruzích sněhu v jinak zelených krajinách, dnes čekají biatlonisty ve Světovém poháru snad poprvé v sezoně opravdu zimní podmínky. Při vytrvalostním závodu mužů v německém Ruhpoldingu má totiž chumelit.

„Určitě je dobře, že něco spadlo, protože to, co bylo třeba v Hochfilzenu, bylo úsměvné,“ těší sněhová nadílka Ondřeje Moravce. Zelených luk a strání v okolí tratí i střelnice si biatlonisté dostatečně užili také na dalších štacích ve slovinské Pokljuce nebo ještě minulý týden tady v Ruhpoldingu. 

 

Biatlonisty v Ruhpoldingu čeká oproti minulému týdnu jiné počasí, reakce na změnu posbíral reportér ČRo Jan Suchan

Vložit na svůj web

Jarní podmínky se k zimním sportům příliš nehodí, česká výprava si po nich ale po posledním tréninku stýská. „Déšť přešel do sněžení. Padaly trakaře, které vůbec nejedou. Je hrozně těžké v tom lyžovat. Zvlášť, když je trať rozměklá,“ postěžoval si Michal Šlesingr. 

Ale nejde jen o lyžování. Když chumelí a do toho tu z jedné, tu z druhé strany fouká, tak se pochopitelně i špatně střílí. 

„Na střelnici to bylo nepříjemné. Jak sněžilo a lehce foukalo, šlo to do očí. Kdyby padalo bez větru, tak mě to nelimituje, ale takhle člověk musel čekat, aby vůbec něco viděl,“ doplňuje Michal Krčmář. 

„Jestli bude takováhle plískanice, tak ani nevím, jestli ten závod chci vidět,“ žertuje trenér Ondřej Rybář. Na střelnici samozřejmě chybět nebude. Závod začíná ve čtvrt na tři a Radiožurnál o něm bude informovat v pravidelných vstupech.  

 

Zdravíme fanoušky biatlonu z Ruhpoldingu. Máme tady teď trochu divočinu. Včera jsme si zatrénovali ve vydatném, vytrvalé...

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 12. leden 2016
Autor:  Jan Suchan  (jsu), Vojtěch Man
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 

Twitter

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace