Zprávy → Zimní sporty3. prosince  2016 v 10:59  

Dvě české vlajky v Östersundu. Fanynky přivezly biatlonistům perníčky

Martina a Adéla, jediné dvě české fanynky v Östersundu - Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Martina a Adéla, jediné dvě české fanynky v ÖstersunduFoto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Čeští biatlonoví fanoušci si v téhle sezóně můžou libovat: Kromě tradičních nedalekých štací v Oberhofu, Ruhpoldingu nebo Hochfilzenu mají šanci v této sezóně vidět špičkové závodníky i v Novém Městě na Moravě. Do Östersundu se ale vydaly jen dvě mladé Češky.

Největší podporu mají v Östersundu pochopitelně švédští biatlonisté. Dorazili také příznivci Německa, Rakouska, Ruska, Běloruska, Japonska… A dvě Češky. 

„Sešly jsme se tu vloni. Pracovala jsem na severu v Umee a s partou jsme se rozhodli, že pojedeme sem. Jedna skupina potkala druhou skupinu a my dvě jsme zbytek těch dvou skupin. Po roce jsme rozhodly, že pojedeme znova. Přemlouvaly jsme se, jestli jo, nebo ne. Pak jsme se přemluvily a jsme tady,“ vysvětluje blondýnka Adéla. 

 

Za českými vlajkami na tribuně v Östersundu se vydal reportér ČRo Jan Suchan

Vložit na svůj web

Druhou českou vlajku drží brunetka Martina, která se živí ochranou přírody a k tomu je vášnivou orientační běžkyní. „Stadion je tu krásný a je to rodinné. Není to masová akce jako třeba v Novém Městě,“ porovnává. 

Na biatlonových akcích se rády seznamují s dalšími fanoušky i samotnými sportovci. Letos se už stihly vyfotit s Martinem Fourcadem nebo Simonem Ederem a po závodě popovídat s několika českými reprezentanty včetně Michala Krčmáře. 

„Určitě nás to mile překvapilo. Z Česka to sem není kousek,“ uznává Michal Krčmář. Všem členům českého týmu, nejen závodníkům, pak Adéla s Martinou přivezly sladký mikulášský dárek - perníčky. 

„Hned, jak jsem je dostala, tak musím říct, že jsem neodolala a dala jsem si na posilněnou. Říkala jsem si, že se mi to v závodech bude hodit. Holkám moc děkuju, jsou skvělé,“ prohlásila na účet českých fanynek Gabriela Koukalová. 

Poté jim to česká biatlonistka přišla říct i osobně, i když s úsměvem podotkla, že perníčky byly trochu „spicy“. 

„Perníčky pomáhají, takže příště znovu přivezeme balíček perníčků,“ plánuje Martina, která s Adélou od české biatlonistky na oplátku dostala kytici ze slavnostního vyhlášení. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Vojtěch Man, Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace