Zprávy → Zimní sporty2. prosince  2016 v 14:09  

Dvojnásobný triumf. První super-G v sezoně vyhrál Jansrud před uzdraveným Svindalem

Kjetil Jansrud se raduje z vítězství ve Val d'Isere - Foto:  ČTK

Kjetil Jansrud se raduje z vítězství ve Val d'IsereFoto:  ČTK

První mužský rychlostní závod ve Světovém poháru v alpském lyžování skončil dvojnásobným triumfem Norů. V superobřím slalomu ve francouzském Val d'Isere zvítězil olympijský vítěz Kjetil Jansrud před Akselem-Lundem Svindalem, který se do seriálu vrátil po lednovém zranění kolena při pádu v Kitzbühelu.

Jan Hudec řeší problém s materiálním vybavením a při debutu za českou reprezentaci neměl s obrovskou ztrátou šanci na bodované umístění. Do stále pokračujícího závodu zasáhne ještě se startovním číslem 70 Kryštof Krýzl. 

Vicemistr světa v kombinaci Jansrud porazil Svindala o 17 setin a vybojoval patnácté pohárové vítězství v kariéře. Třetí skončil italský sjezdař Dominik Paris s mankem 41 setin. Až na 20. místě zahájil nevalně obhajobu malého glóbu za super-G další norský favorit Aleksander Aamodt Kilde. 

Pětatřicetiletý Hudec v zimě přestoupil z kanadské reprezentace do české s vizitkou bronzového medailisty z olympiády v Soči, ale po dvouleté závodní pauze vynucené zdravotními problémy měl k napodobení takového výsledku ve Francii daleko. Na trati měl řadu problémů a projel ji o 6,28 sekundy pomaleji než vítěz. 

Hudec řeší boty i lyže 

Hudcovi se podle jeho vyjádření den před závodem zatím nedaří vyladit materiál. Na tvrdších a agresivních snězích se necítí v botách ani na lyžích komfortně. Ve čtvrtek strávil čtyři hodiny se servismany v lyžárně a další hodiny se zabýval botami. 

„Hýbeme se vším, s čím se hýbat dá, jen aby to sedlo. Ve vysoké rychlosti mi to zatím vylamuje obě kolena ven z oblouku, nejsem schopen překlopit oblouk, normálně zatočit. Je to nebezpečné,“ řekl Hudec na webu svazu a dodal, že při změně značky výrobce může hledání nastavení trvat i několik měsíců. 

Super-G odjel na novém, ne tolik agresivním modelu lyží a s úpravami bot. „Doufám, že mi super-G přinese co nejvíce podnětů pro sjezd. Tam už to není legrace, tam kdyby to nefungovalo, podstupoval bych obrovské riziko, že se rozbiju, a to nechci,“ přál si. 

Jeho soutěžní jízda ale nevypadala dobře, skoro vůbec se nedostal do sjezdového postavení. Sjezd je na programu v sobotu. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace