Zprávy → Zimní sporty3. prosince  2016 v 15:58  

Fourcade ovládl v Östersundu i sprint. Šlesingr skončil ve druhé desítce

Biatlonista Michal Šlesingr na trati ve švédském Östersundu - Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Biatlonista Michal Šlesingr na trati ve švédském ÖstersunduFoto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Francouzský biatlonista Martin Fourcade ovládl i druhý individuální závod letošní sezony Světového poháru, když ve švédském Östersundu s přehledem ovládl sprint na 10 kilometrů. Z českých reprezentantů se nejvýše umístil Michal Šlesingr, který navzdory jedné chybě na střelnici obsadil 17. příčku.

Obhájce titulu Fourcade v sobotním sprintu ukázal, že si formu z loňské sezony přenesl i do té probíhající, když navázal na své čtvrteční vítězství ve vytrvalostním závodě. 

Za francouzským biatlonistou si pro druhé místo s odstupem 40 sekund dojel rovněž bezchybný Fredrik Lindström ze Švédska, který o pouhé dvě sekundy zdolal Němce Arnda Peiffera. 

Čtěte také: Koukalová se 'zrušila' už ve druhém kole. Špička je široká, ale mám na to, říká po třetím místě ve sprintu

Z českých reprezentantů nejlepší výsledek zaznamenal Michal Šlesingr, jenž se sice v úvodu na střelnici dopustil jedné chyby, ale při stojce nechyboval, což mu v součtu s rychlým během stačilo na 17. příčku, když za elitní desítkou zaostal o necelých deset sekund. 

Jednu minelu na střelnici předvedl také Ondřej Moravec. Jeho výkon nakonec stačil na 35. místo poté, co na vítězného Fourcada ztratil 1:46 minuty. 

Na body z Čechů dosáhl i Michal Krčmář, který byl klasifikován na 38. místě. 

Program úvodního kola Světového poháru v Östersundu se uzavře v neděli, kdy se biatlonistky a biatlonisté představí v závodech s hromadným startem. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace