Fourcadea převálcovali Rusové, nejrychlejší Čech Krčmář dojel po bezchybné střelbě sedmý

Ani jeden z českých biatlonistů nestartoval ve stíhacím závodě mužů na 12,5 kilometru ve švédském Östersundu z první desítky, ale Michal Krčmář si po bezchybné střelbě vyjel ve Světovém poháru sedmou příčku. Obhájce titulu Martin Fourcade z Francie na závěrečné položce dvakrát minul a nakonec skončil až třetí za ruským tandemem Anton Babikov, Maxim Cvetkov.

V Östersundu se na stupni vítězů dva smáli – vítěz Anton Babikov (uprostřed) a stříbrný Maxim Cvetkov (vlevo) a třetí Martin Fourcade smutnil | Zdroj: Reuters

Čeští reprezentanti vstupovali do stíhacího závodu v Östersundu z o poznání horších výchozích pozic než dopoledne biatlonistky.

Číslo, které bylo nižší než 20, měl na sobě pouze Michal Šlesingr, který v sobotním sprintu dojel sedmnáctý se ztrátou minuty a téměř sedmi vteřin na prvního Martina Fourcadea z Francie.

Po úvodní položce ale Šlesingr z dvacítky vypadl. Vleže udělal dvě chyby a propadl se na 29. příčku. Nepřilepšil si ani Ondřej Moravec, jenž startoval jako 35. I on musel po jednom nezasaženém terči na trestný okruh.

Druhá zastávka se českým biatlonistům vydařila lépe. Až na Adama Václavíka všichni pálili bezchybně, a to včetně Michala Krčmáře. Ten se celým závodem prostřílel bez zaváhání, a přestože ve stíhačce startoval až z 38. místa, v cíli byl sedmý.

Koukalová ještě před druhou střelbou nevěděla, že vede. Mám větší motivaci než včera, radovala se

Velké drama způsobila nevydařená závěrečná položka Fourcadea. Vestoje – stejně jako už na úvodní položce vleže – dvakrát pálil mimo a přišel o vedení. Do čela se dostali Rusové Anton Babikov a Maxim Cvetkov a Francouze už před sebe nepustili. Babikov dojel první o necelé čtyři vteřiny před svým krajanem, Fourcade skončil třetí téměř jedenáct vteřin za Babikovem.

Moravec kromě první položky nechyboval a poskočil o sedmnáct pozic na konečnou 18. příčku. Šlesingr odkroužil celkem čtyři trestná kola a dojel 22., Václavík si se stejným počtem chyb přilepšil a byl 42.

Závody SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):
Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. Babikov 31:22,3 (1 trestné kolo), 2. Cvetkov (oba Rus.) -10,5 (0), 3. M. Fourcade (Fr.) -15,2 (4), 4. Peiffer -52,7 (3), 5. Lesser (oba Něm.) -55,1 (2), 6. S. Fourcade (Fr.) -56,1 (2), 7. Krčmář (ČR) -1:01,1 (0), 8. Šipulin (Rus.) -1:02,1 (3), 9. Schempp (Něm.) -1:07,5 (3), 10. J.T. Bö (Nor.) -1:07,6 (4), ...18. Moravec -1:32,2 (1), 22. Šlesingr -1:38,0 (4), 42. Václavík (všichni ČR) -3:10,5 (4).

Průběžné pořadí (po 3 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 168, 2. Cvetkov 104, 3. Peiffer 100, 4. Björndalen (Nor.) 98, 5. S. Fourcade 97, 6. Babikov 96, ...19. Šlesingr 59, 22. Moravec 53, 30. Krčmář 39.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít