Koukalová se Šlesingrem obsadili v exhibičním biatlonovém klání na Schalke sedmé místo

Čeští biatlonisté Gabriela Koukalová a Michal Šlesingr obsadili v exhibičním závodu smíšených dvojic na stadionu fotbalistů Schalke v Gelsenkirchenu sedmé místo. Vyhrál domácí pár Vanessa Hinzová, Simon Schempp.

Gabriela Koukalová v cíli novoměstského sprintu

Gabriela Koukalová v cíli novoměstského sprintu | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

Úřadující vítězka Světového poháru a třetí nejlepší česká sportovkyně letošního roku Koukalová tak v bouřlivé kulise před 38.000 fanoušků zůstala daleko za svým výsledkem z loňska, kdy byla na Schalke druhá spolu s Ondřejem Moravcem.

Českou dvojici srážela špatná střelba a následné trestné okruhy. Úvodní závod s hromadným startem dokončili Koukalová se Šlesingrem na šestém místě z deseti pozvaných dvojic, v následné stíhačce si ještě o jednu příčku pohoršili.

Patnáctý ročník exhibice s dotací 156.000 eur (4,2 milionu korun) ovládli domácí. Za Hinzovou se Schemppem dojel další německý pár Franziska Hildebrandová, Erik Lesser. Třetí skončilo ruské duo Olga Podčufarovová, Alexej Volkov. Češi na vítěze ztratili téměř minutu.

Biatlonový Světový pohár se opět rozběhne 5. ledna čtvrtým dílem v Oberhofu.