Koukalová skončila ve sprintu třináctá, závod ovládla Norka Eckhoffová

Závod Světového poháru ve sprintu na 7,5 kilometru ovládla ve finském Kontiolahti Norka Tiril Eckhoffová. Němka Laura Dahlmeierová musela na trestné kolo a obsadila druhou příčku. Za ní byla Běloruska Darja Domračevová. Gabriela Koukalová skončila na třinácté pozici.

Gabriela Koukalová vybojovala stříbro

Gabriela Koukalová vybojovala stříbro | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Gabriela Koukalová ztratila na střelnici, kdy první položka vleže jí trvala 37,1 sekundy. Vestoje měla česká závodnice vůbec nejpomalejší čas ze všech, kdy se zdržela 40,5 sekundy a ještě k tomu musela na jedno trestné kolo. Běžecky měla jedenáctý nejlepší čas.

Vedoucí žena Světového poháru Laura Dahlmeierová z Německa musela po druhé střelbě na jedno trestné kolo. Za první Norkou zaostala o 18 sekund. Dahlmeierová tak drží vedení v boji o malý křišťálový glóbus.

Veronika Vítková musela hned po první střelbě na dvě trestná kola a figurovala až na 61. příčce. Po druhé střelecké položce, kde zastřílela čistě, se vyšplhala na sedmadvacátou pozici a nakonec se umístila na 32. místě se sedmnáctým nejlepším běžeckým časem.

Další česká závodnice Lucie Charvátová skončila na 45. příčce se třemi chybami. Eva Puskarčíková se v sobotním stíhacím závodě nepředstaví, jelikož byla 63. a Jessica Jislová 81.

SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):
Ženy - sprint (7,5 km): 1. Eckhoffová (Nor.) 19:18,4 (0), 2. Dahlmeierová (Něm.) -18,3 (1), 3. Domračevová (Běl.) -20,4 (0), 4. Virolajnenová (Rus.) -34,8 (0), 5. Dunkleeová (USA) -34,9 (1), 6. Vittozziová (It.) -37,0 (0), 7. Aymonierová -39,8 (1), 8. Chevalierová -42,7 (0), 9. Dorinová Habertová (všechny Fr.) -45,3 (1), 10. Magnussonová (Švéd.) -46,0 (0), ...13. Koukalová -52,6 (1), 32. Vítková -1:16,8 (2), 45. Charvátová -1:44,2 (3), 63. Puskarčíková -2:09,7 (3), 81. Jislová (všechny ČR) -3:00,9 (4).
Průběžné pořadí SP (po 22 z 26 závodů): 1. Dahlmeierová 1077, 2. Koukalová 939, 3. Mäkäräinenová (Fin.) 873, 4. Dorinová Habertová 743, 5. Wiererová (It.) 647, 6. Chevalierová 613, ...11. Puskarčíková 492, 27. Vítková 258, 56. Charvátová 77, 89. Davidová (ČR) 13.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít