Koukalová vybojovala stříbro a má druhý malý křišťálový globus

Závod s hromadným startem Světového poháru v Oslu zvládla nejlépe norská závodnice Tiril Eckhoffová. Druhá Gabriela Koukalová na ni v cíli ztratila 22,6 sekundy. Třetí byla Finka Kaisa Mäkäräinenová. Česká biatlonistka v této disciplíně bodově předstihla Lauru Dahlmeierovou a získala malý křišťálový globus. Dařilo se i Veronice Vítkové, která skončila čtvrtá.

Gabriela Koukalová získala malý křišťálový globus za závody s hromadným startem

Gabriela Koukalová získala malý křišťálový globus za závody s hromadným startem | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Gabriela Koukalová figurovala po první střelecké položce vleže na čtvrté pozici. Po druhé střelbě, kde udělala jednu chybu a musela upravovat mířidla, se zařadila na desáté místo.

Polepšila si po první střelecké položce vestoje, kde závodnice před ní hodně chybovaly. Po čisté střelbě se zařadila na čtvrté místo a nakonec i díky poslední čisté položce vybojoval stříbrnou medaili. Nestačila pouze na Norku Tiril Eckhoffovou, která zaváhala taktéž na třetí střelbě a v posledním běžeckém úseku si vybudovala velký náskok.

Hned třikrát chybovala celková vítězka Světového poháru Němka Laura Dahlmeierová, která byla v cíli devátá. Bodově ji tak Koukalová předstihla v celkovém umístění v závodech s hromadným startem. Získala tak druhý malý křišťálový globus v této sezoně. „Myslím si, že je to důkaz toho, že mám v životě asi větší kliku, než bych si kdy myslela,“ poznamenala v rozhovoru pro Českou televizi Koukalová.

Závod se vydařil Veronice Vítkové, která po celou dobu figurovala v čele závodu. O medaili ji připravila poslední střelecká položka, kde musela na trestné kolo, nicméně vybojovala čtvrtou pozici, tedy nejlepší umístění v sezoně.

Mezi třiceti nejlepšími biatlonistkami byla i Eva Puskarčíková, která se začala propadat po druhé střelecké položce, kde zaznamenala jednu chybu a poté chybovala i vestoje. Nakonec se dvěma chybami umístila na pětadvacáté příčce.

Závěrečné závody SP v biatlonu v Oslu:
Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):
1. Eckhoffová (Nor.) 34:23,1 (1 trest. okruh), 2. Koukalová (ČR) -22,6 (1), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -34,5 (2), 4. Vítková (ČR) -36,1 (2), 5. Hildebrandová (Něm.) -39,0 (1), 6. Laukkanenová (Fin.) -40,0 (2), 7. Bescondová (Fr.) -43,4 (3), 8. Domračevová (Běl.) -48,5 (2), 9. Dahlmeierová (Něm.) -54,2 (3), 10. Džimová (Ukr.) -57,9 (1), ...25. Puskarčíková (ČR) -2:25,8 (2).
Konečné pořadí závodů s hromadným startem (po 5 závodech):
1. Koukalová 265 b., 2. Dahlmeierová 254, 3. Mäkäräinenová 207, 4. Džimová 162, 5. Wiererová (It.) 156, 6. Dorinová Habertová (Fr.) 147, ...10. Puskarčíková 124, 20. Vítková 95.
Konečné pořadí SP (po 26 závodech): 1. Dahlmeierová 1211, 2. Koukalová 1089, 3. Mäkäräinenová 971, 4. Dorinová Habertová 856, 5. Wiererová 719, 6. Braisazová (Fr.) 706, ...13. Puskarčíková 504, 25. Vítková 389, 53. Charvátová 101, 92. Davidová (všechny ČR) 13.
13:30 závod s hromadným startem na 15 km muži.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít