Zprávy → Zimní sporty5. října  2016 v 08:32  

Koukalovou úspěšná sezona zmohla. Vyčerpáním skončila v nemocnici, teď už ladí formu na zimu

Šťastná Gabriela Koukalová s malým křišťálovým glóbem - Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Šťastná Gabriela Koukalová s malým křišťálovým glóbemFoto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Na horách začalo sněžit, a tak je na čase si vzpomenout, kdo byl z českých sportovců v minulé sezoně na sněhu nejúspěšnější. Gabriela Koukalová vyhrála biatlonový Světový pohár, na jaře stihla svatbu a v posledních týdnech už se připravuje na další sezonu. Plány na léto ale měla až příliš odvážné, a dokonce skončila v nemocnici.

Na české biatlonistce se podepsaly nejen radosti svatební cesty, ale i marketingové povinnosti a trénink. 

„Únavou jsem skončila až v nemocnici. Byla jsem totálně vyčerpaná, nejen fyzicky z práce, ale i psychicky. Byla jsem ráda, že jsem si pak mohla odpočinout,“ řekla Gabriela Koukalová, které sychravé podzimní počasí přináší znovu motivaci závodit. 

 

Úspěšná česká biatlonistka stihla přes léto svatbu. Byl to ode mě praktický krok, měnit jen jedno písmeno, směje se Gabriela Koukalová, za svobodna Soukalová

Vložit na svůj web

Momentálně pracuje na rychlejší střelbě a vyhlíží, až tréninkové kolečkové lyže vymění za běžky. 

„Čekám, až se zase konečně dostanu do té pohody a do tréninkového procesu a že se budu těšit třeba jako minulý rok,“ přiznala biatlonistka. 

Pak se znovu postaví na start závodu a přitom uslyší od hlasatele dvě jiné informace než dosud. Bude titulována jako obhájkyně vítězství ve Světovém poháru a zároveň jako Gabriela Koukalová. 

„Jsem na to pyšná. Byl to ode mě praktický krok, měnit jen jedno písmeno. Existovala šance, že bych to pletla, kdybych si vzala někoho jiného, tak jsem si řekla, že bych do toho asi měla skočit, když se jedná jen o jedno písmenko,“ vtipkovala na svůj účet Koukalová. 

Autor:  Martin Charvát  (mch), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace