Krčmář ve vytrvalostním závodě bezchybně pálil a dojel pátý, kraloval Martin Fourcade

Český biatlonista Michal Krčmář vyrovnal na mistrovství světa svůj nejlepší výsledek ze Světového poháru. Ve vytrvalostním závodě v Holmenkollenu byl stoprocentní na střelnici a nakonec skončil pátý. Mistrem světa se stal Francouz Martin Fourcade, jenž si v Norsku dojel už pro čtvrté zlato.

Michal Krčmář na střelnici závodu s hromadným startem v německém Ruhpoldingu

Michal Krčmář na střelnici závodu s hromadným startem v německém Ruhpoldingu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Michal Krčmář vyjížděl na dvacetikilometrovou trať z českých biatlonistů jako první.

Pětadvacetiletému rodákovi z Vrchlabí se dařilo na střelnici, kde po něm z dvaceti ran nezůstal ani jeden terč nezasažený.

„Michal odvedl na střelnici precizní práci. Nebyl zbrklý, protože věděl, že jde o hodně. U poslední položky jsem se bál, ale on jen potvrdil, jak velký posun v této sezoně udělal,“ okomentoval Krčmářův výkon šéftrenér biatlonové reprezentace Ondřej Rybář pro Českou televizi.

Krčmář se povětšinu závodu držel na třetím místě za Rakušany Dominikem Landertingerem a Simonem Ederem a do cíle dojížděl rovněž s třetím nejlepším časem.

Na trati však v tu dobu stále byli rychlejší Francouz Martin Fourcade i Nor Johannes Boe, kteří se v konečném pořadí umístili před Krčmářem. Fourcade i s jednou chybou vybojoval na světovém šampionátu už čtvrtou zlatou medaili, stříbro a bronz patří na střelnici stoprocentním Landertingerovi a Ederovi.

„Ani nevím, jak závod popsat. Moc se mi do něj nechtělo, říkal jsem si ‚ježíšmarjá, dvacet kilometrů, to bude bolet.‘ Ale oproti předchozím závodům mě podržely lyže. Doufám, že se mi bude střelecky dařit i v neděli,“ vyhlížel Krčmář nedělní závod s hromadným startem.

Michalu Šlesingrovi, Ondřeji Moravcovi a Jaroslavu Soukupovi se na střelnici příliš nedařilo. Šlesingrovi se sice dobře jelo, ale jen třetí položku opouštěl s nulou. Nakonec skončil dvacátý.

Soukup, jenž startoval s číslem 95, minul na první a poslední položce a ve finiši měl třiadvacátý nejrychlejší čas. Moravec, který měl před světovým šampionátem zdravotní problémy, dojel se třemi chybami pětatřicátý.

Mistrovství světa v biatlonu v Oslu:

Muži - vytrvalostní závod (20 km):

1. M. Fourcade (Fr.) 49:13,9 (1 trest. minuta), 2. Landertinger +5,1 (0), 3. Eder (oba Rak.) +14,4 (0), 4. J. Bö (Nor.) +57,2 (1), 5. Krčmář (ČR) +1:16,4 (0), 6. Fak (Slovin.) +1:40,4 (1), 7. Lesser (Něm.) +1:54,7 (1), 8. Garaničev (Rus.) +2:04,6 (2), 9. Birnbacher (Něm.) +2:11,9 (1), 10. S. Fourcade (Fr.) +2:18,4 (2), ...20. Šlesingr +3:11,0 (3), 23. Soukup +3:28,7 (2), 35. Moravec (všichni ČR) +4:19,5 (3).

Průběžné pořadí SP (po 22 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1097 b., 2. Šipulin (Rus.) 753, 3. J. Bö 670, 4. Eder 651, 5. T. Bö (Nor.) 635, 6. Schempp (Něm.) 633, ...21. Moravec 341, 22. Šlesingr 340, 23. Krčmář 340, 55. Soukup 69, 74. Krupčík (ČR) 22.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít