Michal Šlesingr v Oslu jen jednou chyboval, doběhl osmý

Díky téměř bezchybnému výkonu na střelnici si český biatlonista Michal Šlesingr připsal další umístění v první desítce závodu SP. Ve vytrvalostní závodě v norském Oslu doběhl osmý s dvouminutovou ztrátou na vítězného Francouze Martina Fourcada.

Michal Šlesingr na trati sprintu v německém Ruhpoldingu

Michal Šlesingr na trati sprintu v německém Ruhpoldingu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Čerstvě dvaatřicetiletý Michal Šlesingr během čtyř položek vytrvalostního závodu na dvacet kilometrů pouze jednou chyboval. Jedna trestná minuta ho ale nepřipravila o desáté individuální umístění v top 10 v letošním Světovém poháru.

Po doběhnutí všech soupeřů byl klasifikován na osmém místě. Navázal tak na úvodní vytrvalostní závod sezony, při kterém ve švédském Östersundu doběhl třetí.

Pouze jednou chyboval také Michal Krčmář, kterého ale slabší běh odsunul na 26. místo.

Vítková skončila třetí ve vytrvalostním závodě Světového poháru v norském Oslo

Ostatním českým reprezentantům se nepovedla střelba. Jaroslav Soukup útočil na elitní desítku, ale kvůli třem chybám na závěrečné položce spadl na 49. místo. Tomáš Krupčík skončil 66. a vůbec nejhůř střílel Ondřej Moravec, který s šesti trestnými minutami uzavřel sedmou desítku.

Závodu kralovali tři bezchybní střelci. Zvítězil vedoucí muž pořadí SP Francouz Martin Fourcade o 14 sekund před Rusem Garaničev. O další půl minut zaostal Ukrajinec Sergij Semenov.

Závody SP v biatlonu v Oslu:
Muži - vytrvalostní závod (20 km):
1. M. Fourcade (Fr.) 51:26,8 (0 tr. minut), 2. Garaničev (Rus.) -14,2 (0), 3. Semjonov (Ukr.) -48,8 (0), 4. Fak (Slovin.) -1:36,6 (2), 5. Weger (Švýc.) -1:47,5 (0), 6. J. Bö (Nor.) -1:55,7 (1), 7. Šipulin (Rus.) -1:59,4 (2), 8. Šlesingr (ČR) -2:10,8 (1), 9. Lesser (Něm.) -2:11,7 (1), 10. Cvetkov (Rus.) -2:20,7 (0), ...26. Krčmář -3:43,1 (1), 49. Soukup -5:16,8 (3), 66. Krupčík -7:38,5 (3), 70. Moravec (všichni ČR) -7:54,1 (6).
Průběžné pořadí SP (po 17 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 723 b., 2. Schempp (Něm.) 671, 3. Šipulin 636, 4. Fak 626, 5. J. Bö 518, 6. Garaničev 474, ...8. Moravec 430, 10. Šlesingr 393, 42. Krčmář 99, 47. Soukup 81, 64. Krupčík 28.