Moravec skončil ve stíhacím závodu SP devatenáctý, Šlesingr 20.

Čeští biatlonisté nedokázali ve stíhacím závodu v Östersundu navázat na dobré výsledky ze sprintu. Ondřej Moravec po sobotní čisté střelbě a druhé místu udělal pět chyb a obsadil 19. příčku, o jedno místo za ním skončil Michal Šlesingr. Životní výsledek si ale připsal 21. Tomáš Krupčík.

Šlesingr byl první čisté „ležce“ na třetím místě za vítězem sprintu Fourcadem, který po dvou chybách pustil do čela Slovince Jakova Faka.

Při druhé střelecké zastávce ale Šlesingr dvakrát minul a propadl se na osmé místo. Jednou minul i Moravec, jehož jméno se v průběžném pořadí pohybovalo na konci druhé desítky.

Na jedno trestné kolo museli oba čeští reprezentanti i po první palbě vestoje a šance na umístění na stupních vítězů se rozplynula. Čistě naopak střílel Fourcade, který se tak dotáhl na chybujícího Faka a po chvíli byl znovu první.

Na závěrečné střelnici bylo k vidění mnoho chyb i kvůli točícímu se větru. Šlesingr s Moravcem minuli dvakrát a čekalo je trestné kolo dlouhé 750 metrů. Na poslední střelbě udělal sice čtvrtou chybu v závodu Fourcade, ale vedení udržel až do cíle.

Světový pohár v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. M. Fourcade (Fr.) 33:54,9 (4 tr. okruhy), 2. Šipulin (Rus.) -10,0 (1), 3. Svendsen (Nor.) -26,3 (2), 4. Fak (Slovin.) -26,7 (3), 5. Landertinger (Rak.) -26,8 (1), 6. Schempp -28,1 (1), 7. Birnbacher (oba Něm.) -31,6 (1), 8. Os (Nor.) -43,0 (1), 9. Béatrix (Fr.) -57,0 (2), 10. Björndalen (Nor.) -1:03,2 (3), ...19. Šlesingr -1:52,5 (5), 20. Moravec -1:55,1 (5), 21. Krupčík -2:01,8 (1), 43. Krčmář (všichni ČR) -3:46,8 (4).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 25 závodů): 1. Svendsen 144 b., 2. M. Fourcade 120, 3. Šlesingr 113, 4. Fak 108, 5. Moravec 104, 6. Björndalen 103, ...32. Krupčík 28, 51. Soukup 8.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít