Zprávy → Zimní sporty2. prosince  2016 v 14:36  

Od Fourcada přešel k největší rivalům. Norové jsou výzva, hájí se biatlonový trenér Mazet

Martin Fourcade - Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Martin FourcadeFoto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Představte si, že by Zinedine Zidane od fotbalistů Realu najednou přešel do Barcelony. Podobná trenérská přestupová bomba se zrodila v biatlonu. Siegfried Mazet, který dovedl Martina Fourcada k pěti celkovým vítězstvím ve Světovém poháru, teď místo Francouzů koučuje největší rivaly z Norska.

„Chci novou výzvu po těch osmi letech u francouzského týmu. Bylo to krásné a vzrušující, ale teď potřebuju zkusit něco nového. Když jsem dostal tuhle nabídku, vzal jsem si dva dny na rozmyšlenou a pak řekl ano,“ vysvětlil v rozhovoru pro Radiožurnál muž, jehož přesun budí velké emoce. 

Martin Fourcade o tom odmítá mluvit. Podle technického ředitele francouzského svazu Fabiena Sagueze je, jemně řečeno, naštvaný. S Mazetem prý měli gentlemanskou dohodu vydržet spolu do příštích olympijských her. 

 

Martin Fourcade o odchodu Siegfrieda Mazeta odmítá mluvit. Podle technického ředitele francouzského svazu Fabiena Sagueze je naštvaný

Vložit na svůj web

„Jasně, chápu, že není šťastný. Do mého odchodu jsme měli výborné vztahy, teď jsou samozřejmě chladnější, a to hlavně z jeho strany. Ale rozumím tomu, jaké to pro něj je,“ řekl Mazet. 

Vždyť vysoký kouč s mohutným obočím dosud doprovázel Martina Fourcada celou jeho profesionální kariéru. Pod ním francouzský závodník začínal ve Světovém poháru, pod ním přišly první úspěchy – medaile z olympijských her, z mistrovství světa a v posledních pěti letech pět křišťálových glóbů pro nejlepšího biatlonistu sezony. 

Teď by s Mazetem u dalekohledu chtěli tuhle trofej zpátky Norové, což znamená mimo jiné porazit i Fourcada. 

„Myslím, že to může být výhoda, že o něm vím vlastně všechno. Ale myslím, že není dobré o tom přemýšlet tak, že je třeba porazit Martina. Máme spoustu důležitějších úkolů, které musíme splnit, než budeme řešit, koho porazit. Teď potřebujeme stabilizovat střelbu, to je první věc,“ reagoval Mazet. 

Ostatně proto ho také Norové najali. Úvodní individuální závod sezony ale ironií osudu ovládl jeho bývalý, nikoli současný svěřenec Martin Fourcade. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace