Ondřeje Banka v Söldenu zradil materiál, druhé kolo nedokončil

Lyžař Ondřej Bank dnes vstoupil do nové sezony Světového poháru. Na ledovci nad rakouským střediskem Sölden byl blízko prvním bodům do Světového poháru. Po 23. místě v prvním kole ale hned na začátku toho druhého skončil bez jedné lyže a žádné body nezískal.

Obří slalom v Söldenu vyhrál Rakušan Hirscher, Ondřej Bank nedokončil druhé kolo | Zdroj: Reuters

„Bohužel se to stává. Je škoda, že to je zrovna teď. Hodil by se nějaký výsledek ve třicítce, abych měl jistotu třicítky do dalších závodů. Ale to je prostě lyžování a život,“ smířil se s nulou na kontě získaných bodů Ondřej Bank.

Ve druhém kole ale nešlo o klasický „špicar“, kdy lyže ustřelí o branku.„Vázání funguje relativně dobře, ale jsou pohyby a směry, kdy vypne, kdy nemá. Byla tu díra, do které jsem najel bokem. Vázání dostalo ráz a vyplo. Ale jsem zdravý a v pohodě,“ našel český reprezentant pozitivní stránku věci.

00:00 / 00:00

Plány Ondřeje Banka zjistil přímo v Söldenu reportér ČRo Jan Kaliba

Po prvním kole, ve kterém skončil na 23. místě a jako jediný z trojice českých reprezentantů postoupil do druhého kola, měnil Ondřej Bank lyže. S vypadnutím to ale nesouviselo. „Občas se to stává,“ konstatoval třiatřicetiletý lyžař.

„Jsem rád, že i s ne úplně povedenou jízdou jsem byl 23. po prvním kole, je to dobrý ukazatel. V trénincích jsem jezdil hodně rychle a tenhle kopec mi nevyhovuje, takže v dalších závodech by to mělo být lepší,“ plánuje.

SP čeká pauze. Bank má navíc zítra 34. narozeniny. „Nemám rád oslavy, ale teď je to spojené: Dnes má narozeniny můj malý Albert, takže to budeme slavit zítra, dnes se dostanu pozdě domů. Budu si 13 dní užívat s rodinou, pak odlétáme na měsíc do USA,“ zná Ondřej Bank další program.

Hezkou holku poznám na sto metrů, směje se lyžař Krýzl. Pomohly mu brýle

Obří slalom v Söldenu na úvod sezóny suverénně vyhrál obhájce celkového vítězství ve Světovém poháru, domácí Rakušan Marcel Hirscher. Další dva Češi na rozdíl od Ondřeje Banka do druhého kola nepostoupili - Kryštof Krýzl skončil 34., Martin Vráblík první jízdu nedokončil.

Úvodní závod SP ve sjezdovém lyžování v Söldenu (Rakousko):
Muži - obří slalom:
1. Hirscher (Rak.) 2:28,09 (1:14,52+1:13,57), 2. Dopfer (Něm.) -1,58 (1:15,04+1:14,63), 3. Pinturault (Fr.) -2,06 (1:15,40+1:14,75), 4. Raich (Rak.) -2,07 (1:15,23+1:14,93), 5. Muffat-Jeandet (Fr.) -2,14 (1:16,24+1:13,99), 6. Simoncelli (It.) -2,29 (1:16,67+1:13,71), 7. Sandell (Fin.) -2,67 (1:17,01+1:13,75), 8. Fanara (Fr.) -2,85 (1:15,98+1:14,96), 9. Nani (It.) -3,00 (1:15,70+1:15,39), 10. Ligety (USA) -3:02 (1:14,71+1:16,40), ...Bank nedokončil 2. kolo, 34. Krýzl nepostoupil z 1. kola, Vráblík (všichni ČR) nedokončil 1. kolo.
Průběžné pořadí obřího slalomu (po 1 z 8 závodů): 1. Hirscher 100, 2. Dopfer 80, 3. Pinturault 60, 4. Raich 50, 5. Muffat-Jeandet 45, 6. Simoncelli 40.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít