Zprávy → Zimní sporty30. listopadu  2016 v 08:35  

Östersund ve mně probudil touhu se prát, říká Koukalová. Podle Rybáře může obhájit křišťálový glóbus

Gabriela Koukalová - Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Gabriela KoukalováFoto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Gabriela Koukalová začne obhajovat titul nejlepší biatlonistky planety. Úřadující vítězku Světového poháru čeká ve švédském Östersundu první individuální závod nové sezony. Ve stejném středisku před rokem začala cesta české hvězdy za velkým křišťálovým glóbem.

„Už se moc těším, až zase změříme s ostatními. Ať to dopadne dobře, nebo hůř, je to vždycky motivace,“ říká před prvním individuálním závodem v sezoně Gabriela Koukalová. 

Zní, jako by si ani neuvědomovala, v jaké je pozici a co od ní natěšení fanoušci očekávají. Anebo si to naopak uvědomuje velmi dobře a tlaku se snaží tímto svým přístupem čelit. 

 

Může Gabriela Koukalová obhájit velký křišťálový glóbus? Biatlonistky i trenéra se zeptal reportér ČRo Jan Suchan

Vložit na svůj web

Letos má ale ke zdrženlivosti o důvod víc - v létě ji sponzorské povinnosti zmohly natolik, že kvůli fyzickému i psychickému vyčerpání skončila v nemocnici. 

„Podzimu už byl o kus lepší než léto. Pořád věřím, že sezona může být v jejím podání dobrá. Obhájit glóbus může kdokoli, kdo už ho jednou získal, šance jsou vždycky,“ věří šéftrenér biatlonové reprezentace Ondřej Rybář. 

Östersundské vzpomínky 

Jediným cílem ale obhajoba není. „Chtěl bych vidět Gábinu, která se bude prát o výsledky někde vpředu. Pak si zase počkáme na sčítání,“ plánuje. 

V minulé sezoně se k nejvyššímu součtu ze všech odrazila svěřenkyně šéftrenéra Ondřeje Rybáře právě hned na první pohárové štaci v Östersundu - po pátém místě v úvodním vytrvalostním závodě ovládla sprint a rázem se dostala do čela celkového pořadí. 

Čtěte také: Českým biatlonistům se riskování nevyplatilo. První závody jsou všelijaké, hájil sedmé místo Šlesingr

„Hned v první chvíli, kdy jsem tu nastoupila na stadionu, vybavila se mi spousta vzpomínek. Probudila se ve mně touha něčeho dosahovat a prát se,“ dodává Gabriela Koukalová. 

V prvním individuálním startu Světového poháru se Gabriela Koukalová musí poprat s 15 kilometry a čtyřmi střelbami vytrvalostního závodu. 

Autor:  Jan Suchan  (jsu), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace