Zprávy → Zimní sporty3. prosince  2016 v 12:30  

První stupně vítězů v sezoně. Koukalová dosprintovala v Östersundu na 3. místě

Gabriela Koukalová - Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Gabriela KoukalováFoto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Pouze na dvě soupeřky nestačila biatlonistka Gabriela Koukalová ve sprintu Světového poháru ve švédském Östersundu. Na třetím místě zaostala o 20 vteřin za vítěznou Marií Dorinovou-Habertovou a druhou Kaisu Mäkäräinenovou. Ve druhé desítce skončily Eva Puskarčíková a Lucie Charvátová.

„Je to úžasné a jsem moc ráda. Je to obrovský pozitivní kopanec, velká motivace. Doufám, že to tak bude pokračovat nejen pro mě, ale i pro náš tým,“ řekla v cíli Českému rozhlasu třetí žena sprintu Gabriela Koukalová. 

V Östersundu se uklidnil vítr, takže ve sprintu na 7 a půl kilometru neměly závodnice velké problémy na střelnici. Gabriela Koukalová byla na střelnici pomalejší než její největší konkurentky, ale udržela klid a čisté konto. 

Čtěte také: Koukalová se 'zrušila' už ve druhém kole. Špička je široká, ale mám na to, říká po třetím místě ve sprintu

„Hrozně ráda bych řekla, že jsem zpátky, ale stabilita v posledních trénincích nebyla taková jako minulý rok, ale jsem ráda, že se dnes snad to neštěstí podařilo prolomit,“ řekla o dvou nulách na střelnici.  

Po druhé střelbě měla pouze 4sekundovou ztrátu na Francouzku Marii Dorinovou-Habertovou. V posledním kole ale nabrala další vteřiny a dojela s téměř dvacetisekundovou ztrátou. 

Za českou obhájkyní velkého křišťálového glóbu supěla Kaisa Mäkäräinenová. Rychlá Finka musela po střelbě vestoje na trestný okruh, ale jednu chybu na trati odčinila a dostala se o 8 vteřin před Koukalovou. 

Střelbu vleže zvládly bezchybně i další Češky – Lucie Charvátová, Eva Puskarčíková a Veronika Vítková. Všechny ale vypadly z elitní desítky po stojce. Puskarčíková udělala jednu chybu a skončila patnáctá, Charvátová se dvěma zaváháními o tři příčky za ní. 

Veronice Vítkové se střelba vestoje nepodařila a se třemi chybami vypadla z elitní třicítky. 

Zítra se ve Švédsku jede stíhací závod. Gabriela Koukalová odstartuje s dvacetisekundovou ztrátou, na zádech si potáhne Němku Dahlmeierovou.  

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace