Rakušan Eberhard ovládl sprint v Chanty-Mansijsku, Šlesingr byl 12.

V exhibici německy mluvících závodníků se změnil biatlonový sprint v ruském Chanty-Mansijsku. Poprvé v kariéře vyhrál Rakušan Julian Eberhard před Němci Schemppem a Feifferem. V první pětici byli jen němečtí a rakouští závodníci. Nejlepším Čechem byl dvanáctý Michal Šlesingr.

Michal Šlesingr

Michal Šlesingr | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Po dvou čistých střelbách bylo poslední kolo desetikilometrového sprintu soubojem mezi Němcem Schemppem a Rakušanem Eberhardem. Schempp už měl po závodě a v cíli sledoval, jak na něj soupeř postupně ztrácí, půl kilometru před cílem měl náskok dvou a půl vteřiny.

Na stadionu se ale Rakušan, který ve Světovém poháru doposud nikdy nestál na stupních vítězů, vymáčkl z posledních sil a ztrátu smazal. Jeho čas v cíli byl o jedenáct desetin vteřiny rychlejší než v případě druhého Schemppa.

Třetí byl o dvacet sekund zpět další Němec Lesser a i na dalších příčkách byli německy mluvící závodníci, konkrétně Rakušan Landertinger a Němec Lesser.

Dominantní závodník sezony Martin Fourcade z Francie zkazil závod hned na první střelbě třemi chybami. Pětinásobného medailistu z MS ale ani umístění hluboko v poli mrzet nemuselo. Malý křišťálový glóbus za disciplínu i velký za celkové pořadí už měl jistý před příjezdem do Ruska.

Střelecky se příliš nedařilo ani Čechům. Nejlepší byl s jednou chybou Michal Šlesingr, který se v závěrečném okruhu tlačil do první desítky, na dvanáctém místě mu unikla o sekundu. Na vítěze ztratil minutu a šestnáct sekund.

Další čeští závodníci skončili těsně za sebou v polovině třetí desítky. Ondřej Moravec se dvěma trestnými koly o tři desetiny porazil Jaroslava Soukupa, který musel kroužit o 150 metrů méně. S dvouminutovou ztrátou byl Michal Krčmář čtyřiatřicátý.

Výsledky SP v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):

Muži - sprint (10 km):

1. Eberhard (Rak.) 24:18,6 min. (0 tr. okruhů), 2. Schempp +1,1 (0), 3. Peiffer (oba Něm.) +23,0 (0), 4. Landertinger (Rak.) +28,2 (0), 5. Lesser (Něm.) +38,1 (0), 6. Burke (USA) +52,6 (1), 7. J. Bö (Nor.) +1:02,0 (1), 8. Doll (Něm.) +1:03,4 (1), 9. Rastorgujevs (Lot.) +1:06,8 (1), 10. Windisch (It.) +1:15,2 (1), ...12. Šlesingr +1:16,4 (1), 25. Moravec +1:51,0 (2), 27. Soukup +1:51,3 (1), 39. Krčmář +2:02,8 (2), 72. Václavík (všichni ČR) +3:33,6 (5).

Průběžné pořadí SP (po 24 z 26 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 1152 b., 2. Šipulin (Rus.) 785, 3. J. Bö 766, 4. Schempp 709, 5. Eder (Rak.) 684, 6. T. Bö (Nor.) 679, ...19. Šlesingr 393, 24. Krčmář 360, 27. Moravec 357, 54. Soukup 83, 77. Krupčík (ČR) 22.