Zprávy → Zimní sporty26. ledna  2012 v 10:06  

S novými bruslemi a ortézou zahájí Češi boj o krasobruslařské medaile

Také páté Březinovy brusle v jednom roce mají kryty v českých barvách - Foto: Michal Jurman

Také páté Březinovy brusle v jednom roce mají kryty v českých barváchFoto: Michal Jurman

Už odpoledne se fanoušci krasobruslení dočkají hlavního taháku letošního evropského šampionátu. V anglickém Sheffieldu startuje krátkými programy soutěž mužů s fenomenálním Jevgenijem Pljuščenkem i trojicí Čechů Březina, Kaška a Verner.

Favoritů na zisk tří medailí je v mužské kategorii minimálně sedm. Španělský objev této sezóny Fernandéz, Rusové Pljuščenko s Gaščinským, Francouzové Amodio a Joubert a pak také česká dvojice Březina, Verner.  

Tomáš Verner na šampionátu obhajuje loňskou bronzovou medaili, letos jej ale sužují neustálé zdravotní trable. Sotva překonal trápení s vyhřezlou plotýnkou, objevily se nové problémy. 

"Před dvěma týdny jsem si natáhl vazy v koleni. Teď to doléčuju, byl jsem na akupunkturách. Ty se mi osvědčily už s plotýnkami, s kolenem to také funguje. Mám na sobě ortézu, trénink jsem odbruslil dobře. Uvidím, jak to půjde. Přijel jsem sem bojovat, ne plakat," říká Verner, který s ortézou nastoupí i do samotného závodu.  

 

S českými krasobruslaři mluvil v Sheffieldu Michal Jurman

Vložit na svůj web

V krátkém programu s jedním čtverným skokem přitom žádnou nečekanou změnu nechystá. Pozor si chce dát především na jednu konkrétní věc. 

"Hlavně jsem pracoval na tom, abych bruslil rychleji. Když se dostanu do závodního stresu nebo jsem unavený, tak se mi často přihodí, že hodně zpomalím. To není dobré pro druhou známku. Nevím jak, ale rozhodčí to zaznamenali, že se po ledě ploužím, takže pracuji na rychlosti," má jasno Verner o tom, na co se v jeho případě bude soustředit pozornost rozhodčích.  

O pozornost si bude chtít říct také Michal Březina. Ten bude skládat reparát za poslední šampionát, na kterém z druhého místa po polovině soutěže klesl na konečné osmé. Forma se podle něj tentokrát dostavila odpovídající. 

"Musím zaklepat, že je to zatím dobré. Posledních čtrnáct dní jsme projížděli jízdy na každém tréninku, takže si myslím, že se to docela stabilizovalo," říká Březina, který také doufá, že už letos našel správný pár bruslí. Ty ho totiž v celé sezóně hodně trápily. 

"Za rok jsem jich vyměnil pět, ale teď mám jinou značku, takže se cítím dobře. Zatím na nich nemám problém," doufá Březina, že v případě nových bruslí nepřebral. Soutěž mužů začne po 14. hodině středoevropského času.
 

Autor:  Michal Jurman  (mij), Jan Suchan  (jsu)
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace