Sáblíková vyhrála závod s hromadným startem, Erbanová třetí na kilometru

V závodech Světového poháru v Soulu byly opět hodně vidět české rychlobruslařky. Martina Sáblíková poprvé v kariéře vyhrála závod s hromadným startem, Karolína Erbanová vystoupila na pódium v závodu na 1000 metrů.

Martina Sáblíková

Sáblíková nastoupila do závodu s hromadným startem teprve podruhé v kariéře. Při první startu v Obihiru skončila na šestém místě.

Tentokrát se jí podařilo v polovině tratě dostat do úniku s Němkou Claudií Pechsteinovou, která nakonec tempo české trojnásobné olympijské vítězky neudržela a svěřenkyně Petra Nováka si tak dojela pro vítězství.

Dalším umístěním na stupních vítězů na sebe upozornila i Karolína Erbanová, která tak zopakovala úspěch z poloviční tratě.

Ještě donedávna týmová kolegyně Martiny Sáblíkové se díky dalšímu třetímu místu posunula na průběžnou čtvrtou pozici ve Světovém poháru.

Světový pohár v rychlobruslení v Soulu:

Muži:
500 m: 1. Kuližnikov (Rus.) 35,18, 2. Mo Te-Pom (Korea) 35,32, 3. Dubreuil (Kan.) 35,35.
Průběžné pořadí (po 4 závodech): 1. Kuližnikov 380 b., 2. Smeekens (Niz.) 268, 3. Marašov (Rus.) 250.
Závod s hromadným startem: 1. Giovannini(It.) 8:10,78, 2. Silovs (Lot.) -1,57, 3. I Sung-Hun (Korea) -1,78.
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. I Sung-Hun 170, 2. Giovannini 140, 3. Kim Čol-Min (Korea) 116.

Ženy:
1000 m: 1. Li Čchi-š' (Čína) 1:16,95, 2. Leenstraová (Niz.) 1:17,06, 3. Erbanová (ČR) 1:17,33.
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Leenstraová 180, 2. Li Čchi-š' 170, 3. Wüstová (Niz.) 125, 4. Erbanová 115.
Závod s hromadným startem: 1. Sáblíková (ČR) 7:42,96, 2. Schoutenová (Niz.) -2,09, 3. Blondinová (Kan.) -2,10, ...16. Zdráhalová (ČR) -10,35.
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Blondinová 170, 2. Schoutenová 150, 3. Sáblíková 145, ...16. Zdráhalová 24