Zprávy → Zimní sporty23. července  2012 v 09:47  

Šárku Záhrobskou propustili z nemocnice, čeká ji rehabilitace

Šárka Záhrobská - Foto:  Česká sportovní

Šárka ZáhrobskáFoto:  Česká sportovní

Česká lyžařka Šárka Záhrobská byla už koncem minulého týdne propuštěna z nemocnice, kde jí lékaři předminulou středu operativně odstranili nezhoubný nádor pod mozkem. Čeká ji rekonvalescence a postupná rehabilitace. Organismus zkusí více zatěžovat postupně.

„Po třech týdnech strávených v nemocnicích už jsem se moc těšila domů. Člověk si najednou uvědomí, jaké je to prima, když nemusí celý den ležet v posteli a najíst se může u stolu,“ ulevilo se Šárce Záhrobské. 

„Nyní mě čeká postupné, velmi pomalé a velmi opatrné zvyšování zátěže. Určitě nechci nic přehnat a uspěchat. Jsem ráda, že už v pátek začnou olympijské hry, alespoň budu mít doma o napínavou zábavu postaráno, už teď se moc těším,“ vzkázala česká lyžařka přes svou zastupující agenturu. 

Bronzová medailistka z olympiády ve Vancouveru byla v nemocnici hospitalizována na začátku července, lékaři ji dokonce na několik dní uvedli do umělého spánku. Poté jí při operaci odstranili nezhoubný novotvar podvěsku mozkového (hypofýzy). 

Tým kolem Šárky Záhrobské věří, že se dá česká lyžařka rychle do pořádku, i proto se zatím nemění její plán přípravy na novou sezonu, i když zatím není jasné, kdy by se mohla vrátit k tréninku. 

Autor:  Tereza Jelínková  (tej), Karel Tejkal  (ktj)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace