Šárku Záhrobskou propustili z nemocnice, čeká ji rehabilitace

23. července  2012 v 09:47  
Šárka Záhrobská - Foto:  Česká sportovní

Šárka ZáhrobskáFoto:  Česká sportovní

Česká lyžařka Šárka Záhrobská byla už koncem minulého týdne propuštěna z nemocnice, kde jí lékaři předminulou středu operativně odstranili nezhoubný nádor pod mozkem. Čeká ji rekonvalescence a postupná rehabilitace. Organismus zkusí více zatěžovat postupně.

„Po třech týdnech strávených v nemocnicích už jsem se moc těšila domů. Člověk si najednou uvědomí, jaké je to prima, když nemusí celý den ležet v posteli a najíst se může u stolu,“ ulevilo se Šárce Záhrobské. 

„Nyní mě čeká postupné, velmi pomalé a velmi opatrné zvyšování zátěže. Určitě nechci nic přehnat a uspěchat. Jsem ráda, že už v pátek začnou olympijské hry, alespoň budu mít doma o napínavou zábavu postaráno, už teď se moc těším,“ vzkázala česká lyžařka přes svou zastupující agenturu. 

Bronzová medailistka z olympiády ve Vancouveru byla v nemocnici hospitalizována na začátku července, lékaři ji dokonce na několik dní uvedli do umělého spánku. Poté jí při operaci odstranili nezhoubný novotvar podvěsku mozkového (hypofýzy). 

Tým kolem Šárky Záhrobské věří, že se dá česká lyžařka rychle do pořádku, i proto se zatím nemění její plán přípravy na novou sezonu, i když zatím není jasné, kdy by se mohla vrátit k tréninku. 

Autor:  Tereza Jelínková  (tej), Karel Tejkal  (ktj)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Tipy

« »
Mobilní aplikace Zprávy ČRo - Foto: Michal Jindra

Číst nás můžete

i když nejste u počítače

 
Program ČRo Sport - Foto: Michal Jindra

Program streamu ČRo Sport

Na webu vysíláme přímé přenosy

 

Twitter

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace