Šlesingr v Rupholdingu dosáhl osmým místem na nejlepší výsledek sezony

Biatlonista Michal Šlesingr dosáhl v německém Rupholdingu na nejlepší individuální výsledek sezony poté, co v dnešním sprintu obsadil osmou příčku. Český reprezentant sice nepředvedl ideální běh, ale bezchybná střelba mu zaručila místo v elitní desítce. Do patnáctého místa se vešli ještě další dva Češi - 12. Krčmář a 13. Moravec. Závod na 10 kilometrů vyhrál Johannes Bö.

Michal Šlesingr před dnešním sprintem v Ruhpoldingu

Michal Šlesingr před dnešním sprintem v Ruhpoldingu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Závod ovládli Norové, kteří obsadili první tři místa. Vítězem se stal střelecky bezchybný Johannes Bö, za kterým s odstupem tří sekund skončil Tarjei Bö. Souboj o bronzový stupínek vyhrál Emil Hegle Svendsen, jenž o 3,3 sekundy pokořil lídra Světového poháru Martina Fourcada.

Šlesingr si dnes připsal 16. běžecký čas, ale na střelnici se mu dařilo o poznání lépe, takže se poprvé v sezoně dostal mezi deset nejlepších. Navíc zaznamenal nejlepší český výsledek v kategorii mužů v probíhající sezoně.

Z českých reprezentantů všechny terče sestřelil také Michal Krčmář, který skončil na 12. pozici a vylepšil tak své dosavadní maximum ve Světovém poháru. Od elitní desítky ho navíc dělily pouze necelé čtyři sekundy.

Novopečený otec Ondřej Moravec na střelnici chyboval jednou a to mu v konečném součtu stačilo na 13. pozici. Z dalších Čechů na startů již nikdo další nebodoval, nicméně v pořadí 54. Tomáš Krupčík se kvalifikoval do zítřejší stíhačky.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):
Muži - sprint (10 km):
1. J. Bö 21:57,5 (0 tr. okruhů), 2. T. Bö -3,0 (0), 3. Svendsen (všichni Nor.) -7,6 (0), 4. M. Fourcade (Fr.) -10,9 (1), 5. Grossegger -24,4 (0), 6. Eder -27,5 (0), 7. Landertinger (všichni Rak.) -39,8 (0), 8. Šlesingr (ČR) -45,0 (0), 9. Birnbacher (Něm.) -45,3 (1), 10. Pidručnyj (Ukr.) -52,7 (1), ...12. Krčmář -56,4 (0), 13. Moravec -59,3 (1), 54. Krupčík -1:52,8 (1), 75. Václavík -2:29,5 (3), 96. Soukup (všichni ČR) -3:38,9 (5).
Průběžné pořadí SP (po 9 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 427, 2. Svendsen 354, 3. Björndalen (Nor.) 337, 4. Schempp (Něm.) 331, 5. T. Bö 317, 6. Fillon Maillet (Fr.) 307, ...25. Moravec 136, 36. Šlesingr 77, 37. Krčmář 76, 47. Soukup 37, 74. Krupčík 3.