Šlesingrovi chybělo k bronzu sedm desetin, ve sprintu skončil pátý. Mrzí mě to, litoval

Čeští biatlonisté na třetí místo Veroniky Vítkové ze sprintu ve stejné disciplíně nenavázali. Nejlepší z domácích závodníků Michal Šlesingr ztratil na 5. příčce na stupně vítězů 0,7 vteřiny. Před bouřlivou atmosférou v Novém Městě vyhrál Slovinec Jakov Fak před Simonem Schemppem z Německa a Jeanem Guillaumem Beatrixem z Francie.

Michal Šlesingr v cíli sobotního sprintu

Michal Šlesingr v cíli sobotního sprintu | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

Šlesingr se na trati Vysočina areny předvedl podobným výkonem jako v páteční štafetě. K rychlému běhu přidal jistou střelbu, tentokrát stoprocentní.

Do posledního kola vjížděl český reprezentant na průběžném osmém místě. Před domácími fanoušky ale nechal na lyžích úplně všechno a ve výsledkové listině tak předehnal Rusa Šipulina či Němce Böhma. „Mrzí mě to,“ přiznal

00:00 / 00:00

S Michalem Šlesingrem se po sprinterském závodě bavil v Novém Městě reportér Jan Suchan

„Sedm desetin je hodně málo, když se teda cítíte dobře, když se cítíte hůř, tak to není zas tak málo. Kdybych na trati věděl, že smazávám sekundu za sekundou, tak by mě to možná nakoplo ještě víc,“ litoval Šlesingr.

Umístění Veroniky Vítková ho potěšilo, srovnávat s ženským reprezentačním týmem se ale nechce.

„Vnímáme, jak jezdí holky, jsme za to rádi, ale naše závody jsou samostatná kategorie. Mě spíš motivovala páteční štafeta, kdy jsem viděl, že běžecky jsem na tom byl dobře a podařilo se mi i zvládnout střelnici,“ vysvětloval.

Biatlonistka Vítková si k svátku nadělila bronz. Je to super, zářila po sprintu

O poznání horší závod než Šlesingr jel Ondřej Moravec. Vyjížděl do něj sice poprvé v kariéře s jedničkou na dresu, hned na stanovišti vleže ale dva terče nesklopil. Vestoje pak přidal další chybu a celkově se umístil na 42. příčce.

O druhý nejlepší výsledek mezi českými muži se postaral Jaroslav Soukup, dojel si pro 24. místo. Michal Krčmář byl klasifikován jako dvaatřicátý. Jako jediný nepostoupil do nedělního stíhacího závodu Tomáš Krupčík, který obsadil 71. místo.

Závody SP v biatlonu v Novém Městě n.Mor. (Žďársko):

Muži - sprint (10 km):

1. Fak (Slovin.) 24:09,9 (0 trest. okruhů), 2. Schempp (Něm.) -12,8 (0), 3. Beatrix -26,0 (0), 4. M. Fourcade (oba Fr.) -26,3 (1), 5. Šlesingr (ČR) -26,7 (0), 6. Šipulin (Rus.) -29,5 (0), 7. Smith (Kan.) -37,7 (0), 8. Semjonov (Ukr.) -40,9 (0), 9. Peiffer (Něm.) -42,3 (1), 10. J. Bö (Nor.) -43,5 (2), ...24. Soukup -1:17,4 (1), 32. Krčmář -1:32,4 (1), 42. Moravec -1:44,3 (3), 71. Krupčík (všichni ČR) -3:03,9 (3).