Šlesingrovi unikla medaile o 2 sekundy, stíhačku vyhrál Němec Lesser

Do posledních metrů bojoval český biatlonista Michal Šlesingr o medaili ze stíhacího závodu na mistrovství světa v Kontiolahti. Na čtvrtém místě nakonec ztratil na medailové umístění necelé dvě sekundy. Vyhrál Němec Erik Lesser.

Michal Šlesingr udělal na střelnici dvě chyby, stály ho medaili

Michal Šlesingr udělal na střelnici dvě chyby, stály ho medaili | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Michal Šlesingr na první střelecké položce udělal jednu chybu, která ho na malou chvíli odsunula na konec první desítky, od té chvíle ale střílel naprosto čistě díky výbornému běhu se přibližoval medailovým pozicím.

I poslední střelbu český reprezentant pohlídal, soupeři před ním naopak chybovali a do posledního okruhu vyjížděl jako čtvrtý se ztrátou pouhých šesti vteřin. Před ním jeli Tarjei Bö a Rus Šipulin. „Boušek" se jim na každém mezičase přibližoval, na medaili však nedosáhl.

Naprosto suverénním způsobem získal zlatou medaili Němec Erik Lesser, který na střelnici ani jedou nechyboval. Sedmnáct sekund za ním získal stříbro Rus Šipulin, za ním dojel Tarjei Bö. Michal Šlesigngr, který bojoval ještě na začátku cílové rovinky, dojel čtvrtý.

Výborný závod z českého pohledu podtrhl Ondřej Moravec, který na střelnici dvakrát chyboval, ale obhájil deváté místo ze sprintu. Jaroslav Soukup skončil kvůli třem chybám osmnáctý.

Téměř bezchybnou střelbu měl Michal Šlesingr na úkor její rychlosti. Z šedesáti závodníků měl až 52. nejrychlejší střelecký čas hlavně kvůli dlouhému čekání na třetí střelbě. Pomalejší byli na střelnici i Ondřej Moravec a Michal Krčmář.

Mistrovství světa v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):
Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. Lesser (Něm.) 30:47,9 (0), 2. Šipulin (Rus.) -17,0 (1), 3. T. Bö (Nor.) -18,7 (1), 4. Šlesingr (ČR) -20,4 (1), 5. Björndalen (Nor.) -43,9 (2), 6. Iljev (Bulh.) -45,9 (2), 7. M. Fourcade (Fr.) -1:02,0 (3), 8. Fak (Slovin.) -1:04,5 (3), 9. Moravec (ČR) -1:06,7 (2), 10. S. Fourcade (Fr.) -1:08,6 (3), ...18. Soukup -1:41,9 (3), 57. Krčmář (oba ČR) -6:17,6 (6).
Průběžné pořadí SP (po 20 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 842, 2. Šipulin 761, 3. Fak 709, 4. Schempp (Něm.) 699, 5. J. Bö (Nor.) 622, 6. Garaničev (Rus.) 562, 7. Moravec 530, ...10. Šlesingr 489, 41. Soukup 134, 45. Krčmář 99, 67. Krupčík (ČR) 28.