Soukalová dojela v Hochfilzenu třetí a dál vede SP

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová i nadále zůstává v čele průběžného pořadí Světového poháru. V sobotním stíhacím závodu v rakouském Hochfilzenu dojela třetí. Lucie Charvátová po životním výkonu ve sprintu skončila dvaadvácátá.Mužskou stíhačku vyhrál Francouz Martin Fourcade, Ondřej Moravec byl 20.

Gabriela Soukalová dnes do sprintu nastoupí jako vedoucí žena SP

Gabriela Soukalová dnes do sprintu nastoupí jako vedoucí žena SP | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Gabriela Soukalová odstartovala do závodu z osmé pozice, kterou si vyjela v pátečním sprintu. „Jestli se nemýlím, tak jsem tady zatím nebyla lépe než jedenáctá. Kdyby to zůstalo takhle, bylo by to skvělé,“ toužila česká biatlonistka.

Přání Soukalové nakonec vyšlo. Ve stíhačce na desetikilometrové trati v Hochfilzenu nakonec skončila třetí.

Na rozdíl od svých krajanek byla Soukalová až do poslední položky, kdy jednou mířila mimo, stoprocentní na střelnici.

00:00 / 00:00

Gabriela Soukalová po závodě přiznala, že čtvrté kolo si kvůli únavě příliš nepamatovala. V Hochfilzenu s ní mluvil Tomáš Kohout

„Začalo přifukovat z levé strany a vzhledem k tomu, že jsem byla hrozně vyčerpaná, už jsem neměla takový postřeh. Ani pomalu nejsem schopná říct, na kterou stranu mi ta jedna rána uletěla,“ hodnotila Soukalová, která se zdržela i na druhé položce, kde si zapomněla hůlku.

Lucie Charvátová, která v pátek podala nejlepší výkon v kariéře, ve stíhacím závodě šestkrát minula a propadla se z páté pozice na 22. místo.

Na 30. příčce dojela se čtyřmi chybami Veronika Vítková. Eva Puskarčíková, která byla po sprintu čtyřiadvacátá, pálila na druhé položce čtyřikrát mimo, na třetí jednou. Nakonec se umístila na 40. pozici. Jitka Landová dojela třiapadesátá, a ani jí se na střelnici nedařilo, když se netrefila čtyřikrát.

Jak říká Gabča: "Dneska je historický den...jsem první na tiskovce!":)))

Posted by Český biatlon on Saturday, 12 December 2015

Mužské stíhačce vládl, stejně jako před týdnem v Östersundu, Francouz Martin Fourcade, kterého ani dvě chyby na střelnici nezastavily v tom, že po třetí střelbě dojel do té doby vedoucího Němce Schemppa a v cíli ho o 8 sekund porazil. Třetí na stupních vítězů byl Rus Anton Šipulin.

Do závodu sez Čechů kvalifikovali pouze dva Ondřejové. Moravec se z 24. místa posunul na konec druhé desítky, když ve finiši prohrál souboj s dalším Němcem Dollem. Ondřej Soukup získal jeden bod za 40. místo.

Výsledky závodu SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Ženy - stíhací závod na 10 km: 1. Dahlmeierová 28:23,3 (1 trest. kolo), 2. Hammerschmidtová (obě Něm.) +13,3 (2), 3. Soukalová (ČR) +18,5 (1), 4. Hildebrandová (Něm.) +25,0 (2), 5. Eckhoffová (Nor.) +29,7 (2), 6. Džymová (Ukr.) +32,1 (1), 7. Podčufarovová (Rus.) +38,4 (1), 8. Wiererová (It.) +48,6 (2), 9. Birkelandová (Nor.) +49,1 (2), 10. Skardinová (Běl.) +49,5 (0), ...22. Charvátová +1:50,4 (6), 30. Vítková +2:19,8 (4), 40. Puskarčíková +2:59,8 (5), 53. Landová (všechny ČR) +5:35,9 (4).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 26 závodů): 1. Soukalová 222, 2. Hildebrandová 206, 3. Dorinová Habertová (Fr.) 195, 4. Wiererová 194, 5. Pidhrušná (Ukr.) 177, 6. Eckhoffová 166, ...14. Vítková 117, 30. Charvátová 59, 37. Puskarčíková 37, 61. Landová 9.

Vojtěch Man, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít