Sprint biatlonistů v Oslu vyhrál Němec Peiffer, Moravec doběhl sedmý

Vítězem závodu Světového poháru ve sprintu biatlonistů v norském Oslu se stal Němec Arnd Peiffer, před Martinem Fourcadem z Francie a Rusem Antonem Šipulinem. Nejlepší z českých biatlonistů byl na sedmém místě Ondřej Moravec, Michal Šlesingr skončil na 23. příčce.

Finišman české štafety Ondřej Moravec doběhl do cíle v Anterselvě na 6. místě

Finišman české štafety Ondřej Moravec doběhl do cíle v Anterselvě na 6. místě | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Moravec proběhl tratí v Oslu bez jediného střeleckého zaváhaní. Dobrý den v souboji s terči měli ale i další biatlonisté.

Hned prvních sedm závodníků opouštělo stanoviště vleže i ve stoje se všemi sklopenými terči.

Rozhodoval tak běh a ten měl nejryhlejší Peiffer z Německa před vedoucím mužem Světového poháru Francouzem Martinem Fourcadem.

Třetí příčku obsadil se ztrátou 15,4 vteřiny ruský biatlonista Šipulin. Ondřej Moravec doběhl na 7. místě, když na prvního Peiffera ztratil necelých 30 vteřin.

Michal Šlesingr po bezchybné střelbě vleže jednou minul na stojce, musel tak na trestné kolo, a doběhl na 23. místě.

Závody SP v biatlonu v Oslu:

Muži - sprint na 10 km: 1. Peiffer (Něm.) 24:57,0 (0 tr. okruhů), 2. M. Fourcade (Fr.) -3,3 (0), 3. Šipulin (Rus.) -15,4 (0), 4. Birnbacher (Něm.) -18,5 (0), 5. Birkeland (Nor.) -19,1 (0), 6. Fillon Maillet (Fr.) -27,4 (0), 7. Moravec (ČR) -29,4 (0), 8. J. Bö (Nor.) -29,9 (1), 9. Landertinger (Rak.) -33,0 (0), 10. Garaničev (Rus.) -35,4 (0), ...24. Šlesingr -1:05,4 (1), 46. Krčmář -1:47,6 (1), 54. Krupčík -1:58,4 (1), 62. Soukup (všichni ČR) -2:13,7 (2).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 777 b., 2. Schempp (Něm.) 699, 3. Šipulin 684, 4. Fak (Slovin.) 648, 5. J. Bö 552, 6. Garaničev 505, ...8. Moravec 466, 9. Šlesingr 410, 42. Krčmář 99, 48. Soukup 81, 66. Krupčík 28.

Vojtěch Bureš, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít