Sprint v Anterselvě vyhrál Němec Shempp, z Čechů byl nejlepší Krčmář

Čtvrté vítězství v sezoně si v biatlonovém sprintu v italské Anterselvě připsal Němec Simon Schempp, který ve vysoké nadmořské výšce o 6 vteřin předčil debutanta na stupních vítězů, Rusa Cvetkova. Z Čechů byl nejlepší Michal Krčmář. Favority Moravce se Šlesingrem zradila střelba.

Michal Krčmář má důvod k úsměvu, v Anterselvě byl z Čechů nejlepší

Michal Krčmář má důvod k úsměvu, v Anterselvě byl z Čechů nejlepší | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Sedmadvacetiletý Simon Schempp v poslední době vládne sprintům. Desetikilometrové závody ovládl v Hochfilzenu, Pokljuce a po vynechání Ruhpoldingu se znovu vítězně vrátil ve vysoké nadmořské výšce v Anterselvě.

K čisté střelbě přidal i velmi rychlý běh a vyhrál desátý závod ve Světovém poháru v kariéře. O 5,8 sekundy za ním skončil ruský nováček na stupních vítězů Maxim Cvetkov, na poslední stupínek vystoupal Tarjei Bö.

Nejlepším z českých závodníků byl Michal Krčmář. Z deseti ran minul pouze jednu během druhé série a v cíli měl bez tří vteřin minutovou ztrátu na Shemppa. Ve výsledkové listině otevřel třetí desítku.

„Na trati nám to úplně nechutnalo. Na střelnici jsem se s tím vypořádal docela dobře. 0+1 je pěkná střelba. Na trati jsem se nemohl rozjet, ale ke konci to bylo lepší, takže doufám, že zítra to bude dobrý,“ zhodnotil svůj výkon Michal Krčmář.

„Je to stejná ztráta, jakou jsem měl v Ruhpoldingu, tak jsem s tím byl 12., takže akorát je tam víc lidí. Myslím, že zítra to bude hezký a zajímavý závod,“ věří nejlepší z českých biatlonistů.

„Čistý“ na střelnici byl pouze Jaroslav Soukup, který ale nabral při první střelbě ztrátu dobíjením náhradního náboje a pomalejším během na trati. Bodoval třicátým místem.

Michal Šlesingr čisté úvodní položce vestoje bojoval o umístění v první desítce. Zkazil však první a poslední ránu a 300 metrů navíc na dvou trestných kolech ho odsunulo. Stejně dopadl i Tomáš Krupčík. V cíli byli 37. a 38.

Ondřej Moravec spáchal tři chyby už při první položce vleže a čistá stojka spolu s výborným běžeckým výkonem v posledním kole ho posunuly pouze na 54. místo. O 3 desetiny za ním skončil po podobném průběhu závodu Adam Václavík.

V zítřejší stíhačce tak bude mít česká reprezentace šestinásobné zastoupení.

Závod SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):
Muži - sprint na 10 km:
1. Schempp (Něm.) 23:01,2 (0 tr. okruhů), 2. Cvetkov (Rus.) -5,8 (0), 3. T. Bö (Nor.) -10,8 (0), 4. Béatrix (Fr.) -12,1 (0), 5. Šipulin (Rus.) -13,6 (1), 6. Eder (Rak.) -15,8 (0), 7. Anev (Bul.) -17,7 (0), 8. J. Bö (Nor.) -21,0 (2), 9. Peiffer (Něm.) -24,3 (0), 10. S. Fourcade (Fr.) -29,4 (0), ...21. Krčmář -57,0 (1), 30. Soukup -1:14,0 (0), 37. Šlesingr -1:16,9 (2), 38. Krupčík -1:20,5 (2), 54. Moravec -1:47,3 (3), 55. Václavík (všichni ČR) -1:47,6 (2).
Průběžné pořadí SP (po 14 z 26 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 668 b., 2. T. Bö 516, 3. Svendsen (Nor.) 479, 4. Šipulin 454, 5. Schempp 429, 6. Garaničev (Rus.) 414, ...14. Moravec 303, 26. Krčmář 195, 32. Šlesingr 161, 53. Soukup 48, 80. T. Krupčík 6.