Stíhací závod mužů vyhrál Fak. Z českých biatlonistů byl nejlepší jedenáctý Šlesingr

Slovinský biatlonista Jakov Fak zvítězil ve stíhacím závodě v Novém Městě a navázal tak na sobotní prvenství ve sprintu. Michal Šlesingr pozici ze sprintu neudržel a dojel jedenáctý.

Slovinec Jakov Fak si z Nového Města odveze dva triumfy

Slovinec Jakov Fak si z Nového Města odveze dva triumfy | Zdroj: ČTK

Šlesingr na rozdíl od pátku a soboty nepředvedl na trati takový běh, který by mu zajistil přímý boj o medaile. Minul přitom jedinou ránu, kterou si připsal až na poslední střelecké položce vestoje.

Na prvního Faka Šlesingr nabral ztrátu více než minutu a čtvrt, na medaili mu scházelo o 13 vteřin méně.

Šlesingr si závodění v Novém Městě užíval. Čím častěji, tím lépe, přál by si

Další Češi Jaroslav Soukup, Michal Krčmář a Ondřej Moravec skončili ve třetí desítce.

Vítěz Fak po celý závod potvrzoval, že si na Vysočinu přivezl dobrou střeleckou a běžeckou formu. Po dramatické třetí položce, kde všichni muži z vedoucí skupiny neposlali jedinou ránu vedle, se ho sice ještě drželi Martin Fourcade a Simon Schempp, oba ale svým rychlým tempem setřásl.

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě (Žďársko):

Muži - stíhací závod (15 km):

1. Fak (Slovin.) 37:24,9 (1 tr. okruh), 2. Schempp (Něm.) -4,4 (1), 3. M. Fourcade (Fr.) -13,3 (0), 4. Semjonov (Ukr.) -20,3 (0), 5. Smith (Kan.) -24,1 (0), 6. Garaničev (Rus.) -45,6 (1), 7. Birnbacher -46,8 (0), 8. Lesser -54,7 (1), 9. Peiffer (všichni Něm.) -1:01,9 (2), 10. Lindström (Švéd.) -1:02,3 (0), 11. Šlesingr 1:17,9 (1), ...31. Soukup -3:17,0 (2), 33. Krčmář -3:28,9 (3), 39. Moravec (všichni ČR) -4:03,7 (4).