Zprávy → Zimní sporty20. listopadu  2016 v 08:15  

Těsně za stupni vítězů. Sáblíková dokončila patnáctistovku v Naganu čtvrtá

Martina Sáblíková - Foto:  Reuters

Martina SáblíkováFoto:  Reuters

Vteřina za vítězstvím, 35 setin za třetím místem. Martině Sáblíkové ani nejrychlejší poslední kolo ze všech závodnic nestačilo na stupně vítězů v závodě na 1500 metrů v japonském Naganu. Čtvrtým místem ale vylepšila své umístění z prvního podniku.

Rychlobruslařky byly do závodu na 1500 metrů rozřazeny podle výsledků prvního závodu sezony v čínském Harbinu. Martina Sáblíková tak jela s Japonkou Miho Takagiovou, té v Číně těsně podlehla a prohrávala s ní i v nájezdu do posledního kola v Naganu. 

Jenže posledních 400 metrů zvládla česká závodnice skvěle a dostala se o 11 setin sekundy před Japonku na průběžné první místo. Pak musela čekat, jak pojedou její soupeřky. Ze čtyř žen v posledních dvou rozjížďkách zaváhala jediná – Nizozemka Antoinette de Jongová. 

Čtěte také: Sáblíková slaví další prvenství ve Světovém poháru. V Naganu ovládla závod na 3 kilometry

Další dvě reprezentantky Nizozemska – Ireen Wüstová a Marrit Leenstraová se před Češku dostaly, povedlo se to i vítězce a vedoucí ženě SP Heather Bergsmaové z USA, která vyhrála i druhý závod sezony. Sáblíkovou porazila přesně o sekundu, druhou Wüstovou o 21 setin. 

Čtvrtým místem Martina Sáblíková výrazně vylepšila šesté místo z Harbinu a na rychlejší trati olympijského stadionu o více než 2 vteřiny zlepšila i čas. V průběžném pořadí patnáctistovky se dělí o čtvrté místo s de Jongovou. 

Už v pátek vyhrála česká reprezentantka závod na 3 kilometry a připsala si 44. vítězství ve Světovém poháru v kariéře. Včera na kilometru skončila devatenáctá. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace