Ve stíhačce kralovala Dorin Habertová, Soukalová doběhla pátá

Stylem start – cíl vyhrála na mistrovství světa ve finském Kontiolahti stíhací závod na 10 kilometrů francouzská biatlonistka Dorin Habertová. Z českých biatlonistek byla nejlepší Gabriela Soukalová, která doběhla na 5. místě.

Gabriela Soukalová

Gabriela Soukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Bohužel první dvě střelecké položky nevyšly Veronice Vítkové, která v obou ‚ležkách‘ zaznamenala po dvou chybách a tím pádem se připravila o možnost bojovat o nejvyšší příčky.

Při střelbě ve stoje už sice Veronika Vítková nechybovala, ale nakonec se probojovala pouze na 11. místo. Škoda, při lepší střelbě mohla díky tradičně vynikajícímu běhu, myslet na přední umístění.

Gabriela Soukalová udělala pouze jednu chybu a to hned při první střelbě. Pak už byla bezchybná a z 18. místa se postupně prokousávala do popředí. Z poslední střelby odjížděla na 5. místě, které udržela až do cíle.

Ze stříbrné příčky se radovala německá biatlonistka Dahlmeierová, bronz vybojovala Nowakowska-Ziemniaková z Polska.

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Dorinová-Habertová (Fr.) 30:07,7 (3), 2. Dahlmeierová (Něm.) -15,3 (2), 3. Nowakowská-Ziemniaková (Pol.) -31,6 (3), 4. Šumilovová (Rus.) -48,7 (0), 5. Soukalová (ČR) -58,0 (1), 6. Hildebrandová (Něm.) -1:00,0 (2), 7. Domračevová (Běl.) -1:04,5 (2), 8. Guziková (Pol.) -1:12,2 (2), 9. Wiererová (It.) -1:16,1 (1), 10. Abramovová (Ukr.) -1:26,5 (2), 11. Vítková (ČR) -1:27,7 (4).

Průběžné pořadí SP (po 20 z 25 závodů): 1. Domračevová 889, 2. Mäkäräinenová (Fin.) 862, 3. Valj Semerenková (Ukr.) 680, 4. Vítková 676, 5. Hildebrandová 622, 6. Wiererová 595, 7. Soukalová 552, ...40. Puskarčíková 143, 48. Landová 112, 71. Tomešová (všechny ČR) 22.