Björn Ferry ovládl biatlonovou stíhačku. Češi neuspěli

Švédský biatlonista Björn Ferry se stal olympijským vítězem ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru. Druhý dojel Rakušan Christoph Sumann a bronzové místo obsadil vítěz sprintu Vincent Jay z Francie.

Björn Ferry

Björn Ferry | Zdroj: ČTK

Francouz Jay držel první pozici, ze které startoval díky svému vítězství v nedělním sprintu. Jenže zaváhal ve třetí střelbě, a když se vracel z trestného kola, tak se za něj zařadil Ferry a k závěrečné položce dorazili současně.

V posledním kole však Švéd zabral a v cíli měl na překvapivého vítěze nedělního úvodního závodu biatlonistů náskok skoro půl minuty, a to během závodu umazal ještě ztrátu více než minutu. Jayovi viditelně docházely síly, čehož využil ještě Rakušan Christoph Sumann, který skončil na druhém místě.

Ferry získal pro Švédsko zlatou medaili po padesáti letech, navázal na úspěch Klase Lestandera z olympiády 1960 ve Squaw Valley. Jubilejní desátou medaili se opět nepodařilo získat legendárnímu Olemu Einaru Björndalenovi z Norska.

00:00 / 00:00

Rozhovor s Michalem Šlesingerem

Nejlepší umístění z českých zástupců získal Michal Šlesingr, který obsadil dvacátou devátou příčku, na prvního Ferryho ztratil dvě minuty a dvacet vteřin. Zdeněk Vítek skončil třicátý osmý, Jaroslav Soukup padesátý první.

Michal Šlesingr po závodě litoval nepovedených střeleb, naopak pochvaloval si dobře namazané lyže. Nepříznivý výsledek zapříčinilo také to, že nezvládl tlak, který na něj všeobecné očekávání vyvinulo.

ZOH - biatlon, stíhací závod mužů na 12,5 km:

1. Ferry (Švéd.) 33:38,4 min. (1 tr. okruh), 2. Sumann (Rak.) -16,5 (2), 3. Jay (Fr.) -28,2 (2), 4. Eder (Rak.) -31,0 (3), 5. Greis (Něm.) -51,2 (1), 6. Čerezov (Rus.) -51,2 (2), 7. Björndalen -51,4 (2), 8. Svendsen (oba Nor.) -52,0 (4), 9. Bauer (Slovin.) -55,4 (5), 10. Sedněv (Ukr.) -1:11,6 (0), ... 29. Šlesingr -2:20,4 (3), 38. Vítek -3:06,7 (5), 51. Soukup (všichni ČR) -4:26,5 (4).

Pavel Vácha, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít