Hokej: USA porazily v semifinále Finsko 6:1

Hokejisté USA se stali prvními finalisty olympijského turnaje. V semifinále porazili Finsko, zejména díky vynikající první třetině, jednoznačně 6:1.

Hokejisté USA ve Vancouveru

Hokejisté USA ve Vancouveru | Zdroj: ČTK

O tragický vstup finského týmu do zápasu se postaral brankář Kiprusoff, který vyloženě přihrál soupeři před vlastní prázdnou branku.

V šesté minutě Američané hráli svou první přesilovku v zápase a po třiadvaceti vteřinách ji využil střelou pod horní tyčku Kiprusoffovy branky Parise.

I druhá americká přesilovka znamenala změnu skóre. Vyloučení Lydmana potrestal Johnson. V jedenácté minutě vyhnal Kiprusoffa na střídačku čtvrtým gólem Kane.

Bäckström během patnácti vteřin ve třinácté minutě dvakrát inkasoval. Nejprve vstřelil svou druhou branku v zápase Kane a krátce po rozehrání se trefil i Stastny.

Američané v první třetině vyhráli na střely 13:4, na góly 6:0 a o postupujícím do finále olympijského turnaje bylo rozhodnuto.

Až pět minut před koncem čestným gólem trošku zmírnil prohru Miettinen.

USA –
Finsko 6:1 (6:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Malone, 7. Parise (Stastny, Rafalski), 9. E. Johnson (Pavelski, Malone), 11. Kane, 13. Kane (Rafalski), 13. Stastny (Langenbrunner, Parise) - 55. Miettinen (Lepistö). Rozhodčí: O´Halloran (Kan.), Vinnerborg (Švéd.) - Blümel (ČR), Heyer (USA).

USA: Miller - Suter, Rafalski, E. Johnson, Gleason, Whitney, J. Johnson, Orpik, Whitney - Parise, Stastny, Langenbrunner - Kessel, Pavelski, Malone - Brown, Kesler, Kane - Drury, Backes, Callahan - Ryan. Trenér: Ron Wilson.

Finsko: Kiprusoff (11. Bäckström) - Salo, Timonen, Pitkänen, Lydman, Lepistö, Niskala, Kukkonen - Selänne, S. Koivu, Lehtinen - T. Ruutu, M. Koivu, Filppula - Miettinen, N. Kapanen, Hagman - O. Jokinen, J. Ruutu, Peltonen. Trenér: Jukka Jalonen.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít