Obří slalom vyhrála Němka Rebensburgová, Záhrobská nejela

Počasím zkoušený obří slalom žen má překvapivou vítězku. I když po prvním kole byly v čele favorizované Rakušanky, vyhrála Němka Viktoria Rebensburgová. Stříbro brala Slovinka Tina Mazeová a až bronz zbyl na Rakušanku Elizabeth Görglovou, která po prvním kole vedla. Česká lyžařka Šárka Záhrobská do druhého kola nenastoupila a soustředí se na páteční slalom speciál.

Šárka Záhrobská

Šárka Záhrobská | Zdroj: ČTK

Závod silně poznamenaly rozmary počasí. První kolo provázela hustá mlha a i kvůli tomu vypadla hned na úvod jedna z velkých favoritek Američanka Lindsey Vonnová. Ta totiž náročnou trať nezvládla a skončila až v ochranné síti. Vítězka sjezdu a bronzová ze super-G přitom na mezičase vedla. Podobně skončila i Češka Petra Zakouřilová, která trať také nedokončila.

První kolo obřího slalomu tak ovládly Rakušanky Görglová, Zettelová a Bremová, kterým patřilo první, třetí a čtvrté místo. Jejich hegemonii narušila jen druhá Francouzka Tania Bariozová. Česká závodnice Šárka Záhrobská zajela na jistotu a obsadila až 28. místo.

Celkovým pořadím opět zamíchalo počasí

Druhé kolo bylo kvůli zhoršujícímu se počasí nejprve o půl hodiny odloženo a pak přesunuto na čtvrtek. Už v pátek je ale na programu nejsilnější disciplína Šárky Záhrobské slalom speciál, česká lyžařka proto do druhého kola nenastoupila a odpočívala.

Ani druhé části obřího slalomu počasí nepřálo a kvalita trati se rychle zhoršovala. Na to doplatily favoritky, které měly vyšší startovní čísla. Görglová tak klesla z prvního na třetí, Zettelová ze třetího na páté a Bariozová až na deváté místo.

Senzační zlato tak vybojovala díky skvělé druhé jízdě teprve dvacetiletá Němka Viktoria Rebensburgová, stříbro si vyjela Slovinka Tina Mazeová.

Výsledky: Ženy - obří slalom:
1. Rebensburgová (Něm.) 2:27,11 (1:15,47+1:11,64), 2. Mazeová (Slovin.) 2:27,15 (1:15,39+1:11,76), 3. Görglová (Rak.) 2:27,25 (1:15,12+1:12,13), 4. Suterová (Švýc.) 2:27,52 (1:15,97+1:11,55), 5. Zettelová (Rak.) 2:27,53 (1:15,28+1:12,25), 6. Hölzlová (Něm.) 2:27,58 (1:15,81+1:11,77), 7. Bremová (Rak.) 2:27,62 (1:15,38+1:12,24), 8. Mancusová (USA) 2:27,66 (1:16,42+1:11,24), 9. Bariozová (Fr.) 2:27,79 (1:15,14+1:12,65), 10. M. Rieschová (Něm.) 2:27,97 (1:15,60+1:12,37), ... Záhrobská (ČR) - nenastoupila do 2. kola, Zakouřilová (ČR) - nedokončila první kolo.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít