17. listopad

17. listopadu proběhne oslava 20. výročí pádu železné opony

Oficiální plakát k oslavám 20. výročí pádu železné opony - Autor:Petr Sís
Oficiální plakát k oslavám 20. výročí pádu železné opony
Autor:   Petr Sís  

20 let bez opony - Máme co slavit! Tak se jmenuje akce, která proběhne 17. listopadu 2009 v Praze. V pražské Mlýnské kavárně ji představili hlavní organizátoři prospěšné společnosti Opona, která happenig zaštiťuje. 

17. listopadu 2009 bude v hlavním městě rušno. Uskuteční se totiž nejrozsáhlejší oslava 20. výročí pádu železné opony v tehdejším Československu. Celý program začíná v 15:00 na Albertově. Po půlhodinovém programu, během kterého vystoupí zástupci tehdejších i současných studentů, se průvod vydá po historické trase na Národní třídu. Tady proběhne skupinové fotografování všech účastníků, kteří si přijdou zavzpomínat. Foto po 20 letech vytvoří fotograf týdeníku Reflex Tomáš Třeštík. Bezprostředně poté proběhne symbolický pád železné opony, který odstartuje druhou část oslavy.

Jízda nekončí

Přímo na Národní třídě od 18 hodin se uskuteční ojedinělý koncert. Za doprovodu skupiny Monkey Business vystoupí významné osobnosti české hudební scény - Vladimír Mišík, Dan Bárta, Vlasta Třešňák, Lenka Dusilová, Vladimír Merta, Pavel Zajíček, Tony Ducháček, Michal Ambrož, rappeři James Cole, Vladimir 518 a Orion. V unikátních verzích a aranžmá Romana Holého a Monkey Business zazní písně, které nejen v době svého vzniku pomáhaly lidem věřit, že se do naší země vrátí svoboda myšlení a projevu. Koncert bude moderovat Zdeněk Suchý. Po skončení vystoupení bude následovat tématický blok písní s DJem Mardošou, členem skupiny Tata Bojs.


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: 17. listopad
v rubrice: Akce k výročí

DÁLE V RUBRICE


Archiv

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas