17. listopad

Sváteční tipy na 17. listopad

nah  16.11.2009 09:40
Tipy na víkend - Autor:Alena Palečková

Je před námi 17. listopad - plný nejen vzpomínkových akcí, které připomínají 20. výročí pádu komunistického režimu v Československu. Přinášíme vám proto tipy a pozvánky pro tento událostmi nabitý sváteční den.

Plné znění

 

Západní hudba? Místo do obchodu na černou burzu

ppo  12.11.2009 09:10
Vinylové desky - Autor: MetalPhoeniX

Západní hudba byla v očích komunistické strany zpravidla neslučitelná se životem v socialismu. Hlad po americké a britské muzice tu byl už od šedesátých let. Během normalizace se ještě zvětšil, ale i s ním si dokázali fanoušci bigbítu poradit. S elpíčky se totiž kšeftovalo na černých burzách.

Plné znění

 

Česko jako první zveřejnilo seznam členů rozvědky

David Hartmann  09.11.2009
Ústav pro studium totalitních režimů - Autor:Ústav pro studium totalitních režimů

Před 20 lety padla Berlínská zeď. U této příležitosti zveřejnil Ústav pro studium totalitních režimů a Archiv bezpečnostních složek seznam komunistických příslušníků Hlavní správy rozvědky. Česká republika tak učinila jako první z postkomunistických zemí.

Plné znění

 

CVVM: Většině Čechů se žije lépe než před rokem 1989

zuf , kbr  03.11.2009 19:14
Centrum pro výzkum veřejného mínění - logo - Autor: CVVM

Centrum pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd ČR vytvořilo první ucelený průzkum týkající se postojů české veřejnosti k Sametové revoluci. Z výsledků vyplývá, že se po 20 letech pohled veřejnosti na systémovou změnu v roce 1989 zlepšuje.

Plné znění

 

Blíží se netradiční výstava My jsme to nevzdali

Lenka Kopřivová , David Hartmann  
My jsme to nevzdali

U příležitosti 20. výročí sametové revoluce byla slavnostně zahájena expozice, která potrvá až do konce listopadu. Pohleďte na minulost očima těch, pro které listopad 1989 představoval vyvrcholení jejich boje za svobodu a kteří o sobě mohou prohlásit: "My jsme to nevzdali".

Plné znění

 

Cesty ke svobodě v reportážích a rozhovorech

hah a kol.  aktualizováno: 12.11.2009 17:00
Cesty ke svobodě - Autor:Jan Rosenauer

Před 20 lety se zhroutila železná opona mezi Západem a Východem. Jak se postkomunistické země vyrovnaly se svou minulostí? Jak zvládly přechod od totalitní k otevřené společnosti a jak to vidí sami protagonisté revolučních změn? Radiožurnál vysílá seriál exkluzivních zpovědí klíčových účastníků, který od 7. října doplňují reportáže ze zemí, které se vydaly cestou demokracie.

Plné znění

 

Položil správnou otázku a berlínská zeď padla

jih  03.10.2009 10:06
Günter Schabowski (SED), NDR - Autor:Jiří Hošek

Umění správně se zeptat patří k základní výbavě každého kvalitního novináře. Dobrá otázka ve správný okamžik pak může vyústit v "sólokapra" nebo ve výjimečných případech v událost historických rozměrů.

Plné znění

 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: 17. listopad
v rubrice: Aktuálně

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas