17. listopad

Provolání Občanského fóra

Občanské fórum  

Provolání Občanského fóra se čtyřmi základními požadavky, které bylo přijato na ustavujícím shromáždění v pražském Činoherním klubu 19. listopadu 1989.

Plné znění

 

CO CHCE Občanské fórum?

Občanské fórum  

26. listopadu 1989 vydalo Občanské fórum prohlášení CO CHCEME, ve kterém se zaměřilo na nejzávažnější problémy tehdejší Československé socialistické republiky. Zde je jeho znění.

Plné znění

 

Petice Několik vět

První měsíce roku 1989 znovu a jasně ukázaly, že i když se současné československé vedení velmi často zaklíná slovy přestavba a demokratizace, ve skutečnosti se dost zoufale vzpírá všemu, co demokracii vytváří nebo ji alespoň vzdáleně připomíná.

Plné znění

 

Vemte si s sebou květinu

David Hartmann  
Oficiální leták vyzívající k účasti na demonstraci 17. listopadu 1989. - Autor:David  Maxer

Dříve než se v čtyři hodiny odpoledne na Albertově sešly první skupinky lidí, na nárožích domů, na sloupech veřejného osvětlení se objevily letáky nezávislých studentů. Ti vyzývali k účasti na studentské manifestaci 17. listopadu. Předkládáme vám text oficiálního letáku.

Plné znění

 

Projev zástupce nezávislých studentů

Martin Klíma , David Hartmann  

Je 17. listopadu 1989, v Praze na Albertově to vře. V půl páté odpoledne pronáší projev zástupce nezávislých studentů Martin Klíma. Lidé jsou nadšení. Městem duní: "Svobodu! Svobodu!" Pak celé shromáždění ztichne, aby uctilo památku zabitých studentů v Pekingu. Nabízíme vám kompletní přepis proslovu.

Plné znění

 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: 17. listopad
v rubrice: Dokumenty

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2020 Český rozhlas