17. listopad

Pořady k sametové revoluci

22. 11. 1989 se sešel vedoucí tajemník MV KSČ Miroslav Štěpán (vlevo) s kardinálem Františkem Tomáškem (vpravo). Chtěl si naklonit veřejnost? - Autor: ČTK
22. 11. 1989 se sešel vedoucí tajemník MV KSČ Miroslav Štěpán (vlevo) s kardinálem Františkem Tomáškem (vpravo). Chtěl si naklonit veřejnost?
Autor:    ČTK  

Zapátrali jsme v archivu Českého rozhlasu a vybrali nejzajímavější pořady, které se týkají sametové revoluce a událostí, jež vedly k obnově parlamentní demokracie v tehdejším Československu. 

Nejsme děti aneb deset dní, které otřásly Československem

 
Nejsme děti aneb deset dní, které otřásly Československem I.
DOWNLOAD (STÁHNOUT) |  STREAM  

Dokumentární pásmo z listopadových dní 1989. V pořadu jsou použité autentické zvukové záznamy. Namátkou uslyšíte část projevu bývalého funkcionáře KSČ Miroslava Štěpána, krátké úseky projevů generálního tajemníka ÚV KSČ Karla Urbánka nebo projevy členů KSČ na stranickém aktivu v Paláci kultury a mnoho dalšího.

 
Nejsme děti aneb deset dní, které otřásly Československem II.
DOWNLOAD (STÁHNOUT) |  STREAM  

Konec a začátek I. - 17. listopad a zrod něžné revoluce v Praze

Koláž dokumentů, literárních fragmentů, svědectví a vzpomínek věnovaných 17. listopadu 1989. Pořad připravil Josef Henke a uslyšíte například Radovana Lukavského, Rudolfa Hrušínského nebo Eduarda Cupáka a řadu dalších herců a českých osobností.

 
Konec a začátek sametové revoluce I.
DOWNLOAD (STÁHNOUT) |  STREAM  

Konec a začátek II. - Krvavým chodníčkem 17. listopadu ke svobodě

Pokračování pořadu o sametové revoluci. Jak se hroutil komunistický režim? Dialog se společností začal! Havel na Hradě. Opět promluví známé české osobnosti. Ty se vyjadřují nejen k tvrdému zásahu Statní bezpečnosti na Národní třídě a vyslovují svůj nesouhlas, ale i k dalším událostem, které vedly k parlamentní demokracii v Československu.

 
Konec a začátek sametové revoluce II.
DOWNLOAD (STÁHNOUT) |  STREAM  

Rozhlasoví technici v éteru

Pořad zaměřený na listopadové události roku 1989. Uslyšíte několik známých i méně známých záběrů, které pořídili přenosoví technici Československého rozhlasu. Ti jsou spolu se svými hosty i průvodci tohoto pořadu.

 
Rozhlasoví technici v éteru
DOWNLOAD (STÁHNOUT) |  STREAM  


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: 17. listopad
v rubrice: Zvukový archiv

DÁLE V RUBRICE


Archiv

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2020 Český rozhlas