Armagedon

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Natáčení minutové hry Armagedon
0:00
/
0:00

Miloslav Macela

Čím větší operace, tím přísnější pravidla.

Zní dramatická hudba, která se postupně ztišuje, ale v pozadí zní po celou dobu úvodního rozhovoru u prezidenta.

Prezident: Posaďte se, McConnelli. Tak vy velíte záchranné akci?

McConnell: Ano, pane prezidente.

Prezident: Dobrá. A za jak dlouho zasáhne asteroid Zemi?

McConnell: Za 53 hodin, 22 minut a 15 vteřin. Vše je ale připraveno k naší misi, jsme odhodláni nasadit vlastní životy! (naléhavě) (Máme v pohotovosti 50 tisíc mužů.) Připravili jsme kosmickou loď, výprava může okamžitě vyrazit. Stačí jen vaše rozhodnutí, pane prezidente, vyřešit formality a uvolnit finanční zdroje!


Prezident: Samozřejmě. Máte volnou ruku, kapitáne! Obraťte se na První oddělení, to vám poskytne vše potřebné. Národ je na vás hrdý!

Hudba utichne. Zvoní telefon.

Clerk: Haló, u telefonu Clerk, vedoucí Prvního oddělení. Hm, rozumím, potřebujete okamžitě uvolnit pět miliard dolarů na záchranu lidstva.
… Pověření prezidenta je fajn, ale máte schválený PRV? … Vy nevíte, co to je? Přece příslib rozpočtových výdajů! … No musíte vypravit referátník, jak tomu říkáme. Ten vám podepíšou: ředitel kosmické agentury, velitel protivzdušné obrany, ministr financí, památkáři … No ano! (Čemu se divíte?!) Co kdybyste při té vaší misi něco poničili! A taky nezapomeňte na rovné příležitosti žen a mužů - to je povinná příloha. … Jo, ona to je mezinárodní operace! Tak to potřebujete ještě podpis ministra zahraničí a rozvědky. … Cože? Konec světa? (rozčileně) Tak ten by, vážený pane, nastal, kdybych uvolnil jediný cent ze státního rozpočtu bez referátníku! Sbohem! (Clerk zlostně položí telefon).

Tikot hodin. Následuje ohlušující výbuch.


Osoby a obsazení:
Kapitán McConnell: Jakub Žáček
Prezident: Zdeněk Maryška
Clerk: Ivan Řezáč

Autor: Miloslav Macela
Režie: Dimitrij Dudík
Dramaturgie: Kateřina Rathouská
Zvukový mistr: Dominik Budil
Zvuková spolupráce: Petr Šplíchal
Produkce: Radka Tučková


>> Zpět na hlasování